Kedimde Tüy Aralarında Kepek Gibi Beyazlıklar Var Lütfen Yardımcı Olurmusunuz?

Papelll

Kedimde kepek gibi tüy aralarında beyaz dökülmeler var ıc ve dış parazitini geciktirmeden yaptırıyorum henüz bir ay olmadı eskiden mantar hastalığı atlatmıştı ama onunda aşısını yaptırdım suanda herhangi bir problem yok lütfen yardımcı olurmusunuz ne yapmam gerekiyor benzer durumları yasayanlarınız varmı😔

2 CEVAP

byzkpln

Kabuklanma tarzında beyazlıksa mantar olabilir. Aynısı benim yavrumdada vardı. Başlarda bir yere vurmuştur yaradır sandım bölge bölge tüylerde dökülme kaşınma oldu aniden başladı bi anda hızla dökülmeye başladı. Hatta bende siz gibi foruma soru sormuştum bu kabuklanma konaklanmalar nedir diye sonradan artınca öğrendik ki mantarmış. Hatta bana bile bulaştı. Maalesef mantar iğneleri ciğerlerini yoruyor yavruların bazende işe yaramıyor. Dün akşam ecosin tablet ile yıkadım yavruyu en tesirli ilacın bu olduğunu öğrendim zaten veterinerimde bunu önermişti. Veterinerinize muane ettirip mantarsa sizde kullanabilirsiniz. Geçmiş olsun

gokhansultan

kepeklenme olan yerdeki tüyleri elinizle çekince hemen dökülüyorsa çok yüksek olasılıkla mantardır. Ama bir diğer ihtimal alerji de olabilir. Veteriner hekimin görmesi gerek her halükarda. Geçmiş olsun.