Kedi Kumu

Bestekaya

Merhaba
Daha önce paticat ve vatcat kullandım.
Paticat'i veteriner tavsiye etti fakat topaklanması hoşuma gitmedi
Vancat'de lavanta kokulu kalın taneli aldım petshop'cunun tavsiyesi üzerine fakat kalın taneli idrarı hiç topaklandırmıyor diğer katı dışkısınada hiç yapışmıyor bile kokusuda pek hoşuma gitmedi. İnternetten çeşitlerine baktım bebek pudralı,portakallı,vanilyalı ve aloe veralısı vardı aloe vera'yı en başta eledim çünkü kokusunu sevmiyorum bebek pudralısıda çok kokusu yoktur diye düşündüm geride kaldı iki tane portakallı ve vanilyalı ha bu arada bu sefer ince tanelisini denemek istiyorum fakat endişeliyim yine kalın tanelide yaşadığım sorunları yaşarım diye korkuyorum şimdi asıl sorum vancat ince taneli ve vanilya kokulu kedi kumunu kullanan varmı? Varsa nasıl kokuyor mide bulandırıcımı? Ve topaklanması nasıl? Portakallısıda aynı şekilde soruyorum. Ve aklımda bir tane daha kum var Quik ince taneli parfümlü kum bu kum nasıl?

15 CEVAP

zeynepgurgen

https://www.*********.com/bentonit-kedi-kumu-ince-taneli

Bu kumu önerebilirim.

pinarcaya

Ever clean oneririm.

mustafaparlak

Ever Clean Extra Strong kesinlikle.

Poyraz98

Ben Pro line kullanıyorum çok memnunum her koku türlüsü var çok güzel topaklanıyor

pisi pisi eczacıbaşı incetaneli

Heiter

Quik ince taneli parfümlü kullanıyoruz, çok memnunuz.

Heiter

Detay da vereyim hatta:
-Kokusu güzel (tarif edemiyorum ama meyve gibi değil, daha ziyade deterjan esansı gibi) ama çöp kutusunda birikince, poşeti değiştirirken çok ağır. O da zaten birkaç saniyelik bir şey. Yoksa banyoda koku olmuyor kesinlikle.
-Topaklanmasından memnunuz.
-İnce taneli her kumda olduğu gibi patiye yapışmaya bağlı eve dağılıyor ama biz kendimizce bu sorunu minimize ettik ve sadece banyoda tek tük dağılma oluyor.
Her şeye rağmen, kum masrafı ve kumun dağılması yüzünden klozet eğitimine başladık. O da ayrı bir konu :D

Bestekaya

Patiye kum yapışma vancat'dede oluyor. O zaman birde Quik deniyim

Biz vancat kullaniyoruz az tozutma oluyor baby powder kullandim sikinti yok.portakalli ve cam kokulu kullaniyorum memnunum cam kokulu iyi zaten fiyatida digerlerinden farkli ama topaklanmalar pek iyi degil.portakallida diski kumlaniyor iyi benim icin tozutmamasi ve koku hapsi onemli:)
Sanicat ve ever clean bakin bence:)

yasement

Vancat ince taneli kullanmistim. Topaklasmasi iyidi ama temiz kumu dokerken toz duman oluyordu ortalik.

Bestekaya

Evet vancatte fena tozutma oluyor kalın tanelidede tozutma var valla paticat vancatten daha iyi en azından tozutmuyordu üstüne üstlük topaklanması vancatten daha iyiydi sanicat ve ever clean deniyim artık

Bestekaya

O kumu arkadaşım kullandı fakat hiç memnun kalmadı :/

zeynepgurgen

Biz 1,5 yıldır kullanıyoruz. Gayet memnunuz.

Bestekaya

Ben birde kokulu istiyorum

Bestekaya

Teşekkürler