Kedimin Irkını Ve Bakımını Bilenler Yardımcı Olabilirler Mi

Aytenn9

Merhaba kedimi yeni sahiplendim ırkı özelliği ve bakımında dikkat etmem gerekenleri tecrübeli arkadaşlar yazabilir mi :(

10 CEVAP

Gimlihanim

Scottish straight blue point gibi duruyor kediniz. Ben siyam a pek benzetemedim. Ama yüzü de Scottish e göre biraz sivri gibi geldi. Pek bir önemi yok zaten cinsinin ne olduğunun. Çünkü o sizin yavrunuz artık. Parayla almadığınızı umut ediyorum.. Sağlıklı, uzun ömürleri olsun inşallah 🙏🏻😊

Lils

Scottish straight Blue point. British olması için seçereli 4-5 nesil safkan British olmalı.

AhsenAise

Irklar hususunda pek malumatim olmamakla birlikte
Himalayan
Siyam
Siyam melezi
Bunlardan biri sanırım

meov

birinci ve üçüncü resim siyam gibi duruyor.
ikinci resimde benim kedime benziyor, benimki golden point. sizinki de british shorthair blue point olabilir.
ya da british, scottish & siyam melezi de olabilir.
hiç bir bilgi yok mu annesi ya da babası hakkında.

MonikaveTori

Scottish straight ya da British diye düşünüyorum. Bluepoint diye geçiyor

Gimlihanim

Scottish straight blue point gibi duruyor kediniz. Ben siyam a pek benzetemedim. Ama yüzü de Scottish e göre biraz sivri gibi geldi. Pek bir önemi yok zaten cinsinin ne olduğunun. Çünkü o sizin yavrunuz artık. Parayla almadığınızı umut ediyorum.. Sağlıklı, uzun ömürleri olsun inşallah 🙏🏻😊

Aytenn9

Banada Blue point demişlerdi fakat ben pek anlamadığım için bilmiyorum siyam gibide duruyor anneside kendi gibi babayı bilmiyorum maalesef:(

meov

@Lils'e katılıyorum. safkan olsaydı mutlaka belirtirlerdi ve seceresi var derlerdi. scottish straight blue point olması çok muhtemel yada british blue point melezi.
kırık kulak(fold) olmadığından özel bir bakım gerekli değil. british kediler hakkında yazılar okuyabilirsiniz.

Aytenn9

Evet tabiki cinsin önemi yok :) ama bilmediğim bişey yapmak istemiyorum maması,bakımı olsun ne olduğunu bilmediğim için kafamda soru oluştu 🧐

Aysh

Siyam😊