Kediler Ve Yoğurt ?

hazirannnnn

Yavru kedim üzüm yoğurdu çok seviyor ve tok dahi olsa sürekli yoğurt yemek istiyor. Günde bir kaşık veriyorum daha fazla versem sorun olurmu sindirim sistemi için falan. Yani fazla yoğurt yemenin bi zarari dokunur mu ?

15 CEVAP

goknur

Sena bende bastan oyle anladim tekrar tekrar okudum sonra jeton dustu :D ev yapimi olursa yogurt daha saglikli hatta sizler bile market yogurdu tuketmeyin. Evde yapin hep cok saglikli hemde cok lezzetli ben ev yogurdunu kendi suyuyla sulandirip veriyorum arada ama benim kedim sutu daha cok seviyor sadece hasta olursa veriyorum yogurdu oda zorla

Uzum kedisinin adi:)

Senaaaaaaaa

Üzüm vermeyin. Tuzsuz yoğurt verebilirisiniz biraz suyla karıştırıp

Biz suzme yogurdu az suyla karistirip veriyoruz bazen ayran yapiyoruz 3 yrmek kasigi yogurtla sikinti gozlemlemedim ama cok verirseniz uyutur:) probiyotik yogurt ve kefirde yiyip iciyor bir sikinti olmadi ama kefiri ve probiyotik yogurdu genelde ishal olunca veriyoruz

Senaaaaaaaa

Ahahha üzgünüm yanlış anlamışım :)

Zeynooo

Biz koyde dogal yogurt yaptirip tuketiyiruz pamuk ondan veriyirum bir sikinti cikmiyor

canakavi

Bizim kedimiz biraz seçiçi market yogurdu kesinlikle yemiyor2 3 kere denedik annemin yaptığı yogurdu bayıla bayıla yiyor. Maya sayesinde evde artık annem yoğurt yapıyor sürekli :)

hazirannnnn

Canakavi ağzının tadını biliyormuş kerata :D

miasugok

Birazdan ben de kediler ve prebiyotik yoğurt :) başlığı açacaktım benden önce davrandınız:) benim veterinerim romeo ishal olduğunda yoğurt vermemi istemişti. Bir zararı yok diye biliyorum. O yüzden ben de veriyorum kedime yoğurt.

Benim merak ettiğim de şu, eve hep activia tarzı probiyotik yoğurtlar alıyorum acaba prebiyotik yoğurdun bir zararı olur mu?

hazirannnnn

Probiyotiği bilemiyorum bizim yoğurdu annem yapıyor direk :D dogal yani bizimki ve gerçekten bayılıyor sevdalandi resmen yoğurda şapşal jdbxkcjdn

Yogurda gercekten bayiliyorlar:)

hazirannnnn

Üzüm kediciğimin ismi :) herkese teşekkür ederim cevapları için

Ozzge

Ev yapımı yoğurt diyor veterinerler tavsiye ederken , çoğu arkadaşın da dediği gibi benim kedim çok sevmese de köpeğim bayılıyor.Veteriner gelişimi açısından her gün vermemi söylemişti malum kalsiyum kaynağı,2 aylık aldığımda bir süre 2 y.kaşigi, büyüdükçe arttırarak vermeye devam ediyorum.Aşırıya kacmadiginiz sürece günde 1 kere 2-3 y.kaşigi verebilirsiniz

canakavi

Aynen :))

ekimezya

Merhaba biz sadece evde yaptığımız ev yoğurdunu veriyoruz. Marketlerde satılanlar bizler için bile zararlı aslında pakete girmiş diğer her şey gibi..