Kedim Çok Hıçkırıyor

Luna_35

Arkadaşlar kedi hıçkırığının sebepleri internette hep hızlı yemek yemekten diyor ama benim kızım yemek yemedigi zamanda normalde de hıçkırıyor neden olduğunu bilmiyorum veteriner de net bir şey söylemedi sizin bu konuda deneyiminiz ve görüşünüz varsa paylaşır mısınız🙏🏻

6 CEVAP

Anonymus683514

Hangi mamayı kullanıyorsunuz? Benim kullandığım Acana first feast çok küçük taneli, Zencefil bunu bazen çiğnemeden yutuyor, ben o zaman da hıçkırdığına şahit olmuştum.

Luna_35

Hill’s kullanıyorum ama dediğim gibi yemek yedikten sonra değil genel olarak her gün biraz hıçkırıyor. Kısa sürüyor ama gunde uc dort kez sahit oluyorum

Luna_35

Hill’s kısır mama kullanıyoruz tameleri orta boyutta

huqi

Tomris de eskiden yemek yedikten sonra hıçkırıyordu, uzun zamandır hıçkırmıyor. İnsanlarda genellikle hızlı yemek yiyince hıçkırıyor, sizinki sürekli öyleymiş ama bilemedim

gece18

Bizimkide hızlı yemekten hıçkırır gecer sonra.

MonikaveTori

Küçük kedilerde hıçkırık olabiliyor bizimkilerde de yavruyken arada bir oluyordu ama sizinkini bilemem. Genelde mama ve suyunu hızlı tükettiğinde oluyor.