Kuzulu Mamamı Somonlu Mamamı ?

Oqrenerde06

Kedim yoğun bir şekilde tüy dökmeye başladı proplan somonlu kullanıyoruz kuzulu kullananlar memnun mu acaba illa proplan kullanmanız gerekmez normal kuzulu kullanıp memnun kalan var mı ?
Şuan proplan somonlu & felıcıa somonlu karışık kullanıyorum. Felıcıa somonluyu daha çok seviyorlar bu arada.

11 CEVAP

Palyaco

Birde proplan glutenli lütfen kullanmayın kedilerde kabiz ve obez yapıyor glutenden dolayi

orhdoner

Merhaba benim arkdaşım prochoice somonlu karidesli çeşidinden kullanıyor 3 yıldır çok memnun tüy dökmeleri de nerdeyse hiç yok gibi birşey iki tane kedisi var ikisine de iyi geldi. Bu arada haftada 2 kere yaş mama ve ayrıca gimcat multivitamin veriyor. Ekstra olarak yumurta ve tavuk haşlaması da yiyorlar. İkisi de saglıklı şükür bir problem olmadı bu zamana kadar memnun kendisi ben hiç kullanmadım ama belirtmek istedim. Ben daha önce Acana pasicia kullandım ondan memnun kalmıştım şuanda mecburen başka mama kullanıyorum idrar yolu enfeksiyonu olduğu için belli bir süreden sonra gene ben de balıklı mama alacağım.

AhsenAise

Kediler genellikle tavuk aromali mamaları seviyor,balıklı olanlar tüy dökülmesini engelliyor onu da severek yiyorlar ,kuzulu olan mamaları pek bayılarak yediklerine en azından ben şahit olmadım,orhdoner arkadaşımızın yazdığı gibi , haşlanmışyumurta sarısı,gerçek tavuk haşlaması,balık /balık yağı ,vitamin takviyesi de ise yarıyor

Palyaco

Kuzulu mamalar daha iyi

Oqrenerde06

Ahsenaise malesef tavuğa allerjileri var çok seviyorlar ama deri problemleri yaşıyoruz ondan ötürü ya somonlu ya kuzulu rotasyonlu kullanmayı düşünüyorum valla çok teşekkür ederim

Oqrenerde06

Orthdoner çok teşekkür ederimm somonlu kullanıyoruz ama halen dökülme devam ediyor . Kedilerim bu 2 iki mama dışında başka mama yemiyor yaş mama bile sevmeyen kedilerim var malesef . Tavuğa allerjileri var:( kolay hiç birsey veremiyorum

Oqrenerde06

Yumurta zehirliyor demişti hekimimiz hiç yedirmemistim bir deneyeyim onuda. 😊😊

Oqrenerde06

@palyoco seçici kedilerim var birazda kiloları düştü malesef proplanda veri aldık kilo almaya başladılar simdi ise aroma dan sıkıldılar biraz kuzulu denemeyi de düşünüyorum bilgilendirme için çok sağol 🥰😊

Oqrenerde06

Salihaylmz cok teşekkürler bizimkiler de çok seviyorlar sanırım mevsim geçişi olduğu için:) omega3 vermeye çalışıyorum kullanıyoruz suan

Salihaylmz

Benim kedim somonlu daha çok seviyor tüy dökümü olmadı (öyle aşırı bir artış gibisinden)
Sanabelle kuzulu kullandık onu da severek yiyordu(tüy dökümü gene aynıydı) yetişkin ve hassas sindirim mamasıydı. Baya kilo aldırıyor o yüzden ölçülü vermekte fayda var
Sizin kullandığınız markanın ilk defa tüy dökümünü arttırdığını duydum belki mevsim gecişi olduğu içindir. Bir de somon yağı kullanabilirsiniz tüy sağlığı için

Salihaylmz

Harika yapıyorsunuz çok kötü kokuyor vitaminler o yüzden ben direkt balık veriyorum ona hayır demiyor:)