Kedim Hastaa

Kedilerimden biri kanlı ishaldi klinikteki tedaviyle düzeldi ama şimdi karnı büyümüş yine sinirim sorunu mu vardır acaba? Küçük kedimde uzun zamandır burun akıntısı öksürük iştahsızlık var yine veterinere götürdüm antibiyotik tedavisine başlandı yanıt vermezse kliniğe yatması lazım.Son 3 ay 2 kedimi yatırdığım için bunu yatıramıcam İzmirde bildiğiniz iyi belediye veterineri var mı hiçbirine güvenemiyorum testlerinide yaptırmam lazım

6 CEVAP

Anonymus985465

Acil şifalar diliyorum.
Belediye veterinerlerinin imkânları çok yetersiz. Kesinlikle tavsiye etmem.
Hayvanları Koruma Derneklerinin anlaşmalı olduğu veterinerler var.
Ayrıca sosyal medyadan da isterseniz destek isteyin.
İzmir'de değilim. Ancak Türkiye'nin sözümona en kalkınmış bölgesindeki belediye veteriner hizmetleri nin içler acısı durumuna şahit oldum. Umarım İzmir farklıdır.

Oksuren kedinize buhar tedavisi yapin. Ben kettle kaynatiodum evde. Yalniz icine atlicak kadar yaramazsa yanindan ayrılmayın ya da baska bi buhar olusturabacak bisi kullanin. O buhari cektikce duzelmisti benim kedim yavruyken. Sizinki hangi seviyede bilemiyorum tabii ama antibiyotikle beraber evde boyle bisi yapabilirsniz. Istahsizlik belki mamadan olabilir bazi kediler secici oluyor. Evde vitaminli corbalar falan yaoanlar car internette az onlardan yaoabilirsiniz ev yemegi. Karni sis olan kediniz ishal mi kabiz mi once bi ona bakin. Her iki durumda da bi sure kuru manayi kaldirin. Kabiz ise baslangicta 1 tatli kaisgi mayalanmis yogurt verin. Bide yas mama verin. Aslinda zeytinyagi kabiza iyi gelir ama ishal gecmisiboldugu icin o bi dursun. Eger ishalse yine kaldirin mamayi. Su verin. Sicak tutun. Haslanmis patates ishale ii geliyor biraz patates biraz da mayalanmis ev yogurdu verin. Kuru mamayi sabahtan aksama kdr kaldirin. Insallah isinize yarar. Her ikisinde de su onemli. Birer su kapları varsa evij farkli yerlerine de su kabi koyun bazen ilgi cekici olabiliyr onlar icin.

Yalniz yogurt bazi kedilerde gaz yapabilir bunu az verip gozlemleyin isterseniz. Dediklerim benim eve gelen bi kedide ise yaramisti. Ama her kedide aynisi mi olur bilemiyrm. Ishal tehlikeli bisey uzun surerse vete gidin.

Çok teşekkür ederim söylediklerinizi denicem.Buharı denemeye korktum biri daha bahsetmişti ama sanırım iyiye gidiyor bugün tavuk ciğeri yedirebildim buharıda yaparsam düzelicektir.İnanın 3-4 gündür yemek yemiyor diye öyle mutsuzum ki bugün biraz gelişme oldu.Diğer kedim tuvalete çıkamıyor sandım karnı baya şişti çünkü ama çıkabiliyormuş bugün takip ettim o da iyiye gidiyorr 🙏

@hamlet İzmirde de durum aynıymış hiç iyi bahseden yok.Yazıklar olsun cidden maaşlı çalışıyorlar bide.Herkesin maddi gücü yok bu canlara yetişemiyoruz bazen.Çok üzülüyorum bu duruma

Cok sevindim. Hersey yoluna giriyor ;)