Kızan Dönemi

alfa_s

Arkadaşlar selam erkek kedimin kızan dönemine girdiğini nasıl anlarım acaba ?

3 CEVAP

MonikaveTori

Geceleri maov maov şeklinde miyavlıyorlar sabaha kadar susmayabilir. Koku bırakma yapabilir. Genelde erkek kedilerin çoğu koku bırakır. Kediniz kaç aylık bu arada?

orhdoner

Merhaba gırtlaktan ses çıkarma miyavlama uuulama aradı bir ses sürekli özellikle gece ile sabah arası az uyuma hatta bazen hiç uyumama iştahsızlık ya da hormonlardan dolayı iştah da artma olabilir. Daha da ilerlerse koku bırakmaya başlayabilir sağlık sorunu yoksa kan tahlili baktırıp kısırlaştırabilirsiniz. Bazı kediler 4.ayda bile kızgınlığa girebiliyorlar artık küresel ısınmadan dolayı onların da dengesi şaştı malesef erkenden girebiliyorlar.

alfa_s

6 aylık kedim geceleri miyavlamıyor fakat iştahı oldukça arttı ve eskisine göre daha çok miyavlıyo (daha önce miyavlama neredeyse hiç yoktu) koku bırak durumu yok uykusu da normal gibi ama bilemedim 🤦🏻‍♀️