Kedim Tuvaletini Yaptıktan Sonra Poposunu Temizlemiyor

Bulutthecat

Poposunu ıslatmayı da denedim yalaması için ancak kendisi temizlemiyor 46 günlük ve uzun tüylü

10 CEVAP

fcylan

Kediniz daha çok küçük büyüdükçe oturuyor temizlik alışkanlığı, siz ıslatmaya, silmeye devam edin anlayacaktır

Casperbeyy

Benim kedim bir yaşına girecek ama hala temizlemiyor ,biraz da annesinin öğretmesi önemli .ben bir buçuk aylıkken sahiplenmiştim demek tam öğrenememiş.biz de bıraktık artık geziyor öyle 😂

pebina

Benim kedim de bir kaç kere yaptı bazen koparıp atıyordu tüylerini veterinere götürdüm poposundaki tüyleri kestirdim sorun çözüldü. Arada kestirin çünkü uzun tüy rahatsız ediyor yalama işleminde :)

betulbakioglu

bebek oldugu icin sanirim

Warriorsans

Yavru olduğu için normal. Tuvaletten sonra poposunu ıslattığınız bir bezle silin ayrıca ıslak oldupu için rahatsız olup yalama eğilimi gösterebilir. Tabi unutmamak gerekir ki büyüdüğünde de kendini temizlemeyen poposunda kakitoyla gezen kediler olabiliyor

Ozgcrn

Bizim kedimiz de ne kendisini ne poposunu yalamazdı. Annemin alerjisi yüzünden tüylerini kestirdik sonrasında yalayıp temizlemeye başladı ama temizlenme huyunu 1.5 yaşında kazandı maalesef :( biraz sabır. Arada sırada ıslak pamukla poposunu silin. Evin çeşitli yerlerinde dışkı da olur zamanla alışana kadar, sabırlı olmak çok önemli

Anonymus683514

Zencefil ilk geldiğinde yaklaşık o kadardı, o da beceremiyordu temizlemeyi. Hatta temizlenmeye çalışırken kafasına kaka falan bulaşıyordu :D şimdi öğrendi kendi kendine, takıntılı gibi sürekli yalanıyor. Sabah duşu, akşam duşu, koştum yoruldum duşu, kaka/çiş sonrası duşu :D

Salihaylmz

46 günlük henüz küçük ama her tuvaletten çıkınca ılık bezle silmeye devam edin patisini ve poposunu o da öğrenecektir

Nadenge

Kediler her tuvaletten sonra popo temizliği yapmıyor zaten. Yalanmaya başladığında popoyu da temizliyorlar yani genel temizlikleri sırasında orayi da hallediveriyorlar gibi düşünün. Bizim dişi kedimiz de uzun tüylü bir kedi biz popo kısmındaki tüyleri makasla kisaltiyoruz genelde. Evdeysem tuvalet sonrasında kağıt havluyla bir siliveriyorum. İshal değillerse pek bir şey çıkmıyor zaten. İshal olmamaları önemli bir mevzu.

Bulutthecat

Çok teşekkürler 😊