Probiyotikler De Malt Gibi Kullanilir Mi?

martuyl

Yani yalamadan dolayi biriken tuyleri malt yerine probiyotik kullanarak da diskilayabilirler mi acaba?

4 CEVAP

gurbuzzz

Hayır tüy sindirimi için malt şart. malt içerisindeki özler ve yağlar tüylerin bağırsaklardan atılmasını sağlar. Probiyotikler içerisindeki faydalı bakteriler de bağırsak florasını düzenler.

ikisi de çok alakasız şeyler. bazı multivitaminlerde malt içeriği mevcut bu yüzden ayrıc kullanmanıza gerek yok. çoğu iştah açıcı biotin pastelerde de keten tohumh vs. var. ama probiyotik çok ayrı bir konu.

Salihaylmz

Hayır kullanılmaz. Probiyotik bağırsak düzenlemek içindir sürekli kullanılamaz (yaniozel bir durumu yoksa)

Lils

Hayır