Kedim Kuru Mamayı Koklayıp Yemiyor

bademish

Sanabelle 10kg kuru mama alıp güzelce hava almayacak şekilde paketlemiştim. 2 aydır çok severek yiyordu fakat artık günde 3-4 kere koklayıp yemediğini farkettim. Mecbur kalınca yine yiyor fakat çoğu zaman koklayıp yemeden uzaklaşıyor. Haşlanmış tavuk vs güzel yemek olduğunda veriyorum son zamanda ondan olabilir mi acaba? Yaş mama verdiğim zaman da bir iki gün yine azaltıyor kuru mamayı. Sizce normal midir?

6 CEVAP

huqi

Yemediği zaman ev yemeği ya da yaş mama veriyorsanız ona koşullanmıştır. Kediler zaten kuru mama pek sevmiyorlar ve çabuk sıkılıyorlar. Yemediği zaman bir şey vermeyin acıkınca yer bence, tabii insan çok üzülüyor aç bırakmaya kıyamıyor😔

Superisi814

Merhaba,
Kedime 5 kiloluk mamayı bile nadiren alabiliyorum.Paşam aynı Taddan sıkılabiliyor.Tipki bahsettiğiniz gibi, koklayıp bırakıyor.
Tazeliğini korur şekilde saklamışsınız madem, farklı bir mama deneyin.Bir süre ondan yedirin, bir süre elinizdeki den.Dönüşümlü yerken ,ikisini de tüketsin.
Yeni alacağınız mamayı daha az miktarda alın derim.

Gmz91910

Kediler çok akıllı ya ben bunu yemezsem nasılsa daha güzeli geliyor mantığındalar son derece doğru😁 benim kedim de yemediği zaman yaş mama veriyorum oda bünün farkına vardı maalesef

Palyaco

Sevmiyorsa yemiyorlar ben mecburen değiştiriyorum 2 ay inatlaşma kilo verdi en sonunda ben pes ettim exclusion dan başka yemiyor merayi bile az az yiyiyordu

bademish

Bakalım arkadaşlar bir sorun yaşamayız umarım takip ediyorum yiyip yemediğini duruma göre belki başka bir kuru mama alırım sonuçları yazarım buraya

Salihaylmz

Normal yaş mama daha cazip geliyor ve farklı 2 aydır aynı mamayı yedikleri için bıkmış olabilirler de
Haşlanmış tavuk vb şeyler daha güzel geliyor o yüzden kendilerini aç bırakıyorlar:D