Pika Sendromu

Kedim de sanırım pika sendromu var vitamin kullanmak istiyorum önerdiğiniz içeriği güzel bi vitamin var mı

8 CEVAP

Salihaylmz

nesneleri kaldırma: evdeki çiğnediği yediği şeyleri ortalıktan kaldırmak
Çiğneme alternatifleri sağlamak: çignenebilen oyuncaklar almak
Yapılandırılmış oyunlar yani yeni oyunlarla onu eğlendirmek
Stresin azaltılması: stresten uzak tutmak
 İlaç tedavisi var: ağır pika sendromu olabilenler için
Diyette gerekli değişikliklerin yapılması: yediği besinin az gelmesi bu yüzden yeni besinler ile takviye yapılması gerekiyor
Pika sendromu için bunları öneriyorlar onun dışında vitamin söylemiyorlar
Alacaksaniz bağışıklık sistemi güçlendirici olarak viyo alabilirsiniz kaliteli güzel, onun dışında alacaksanız veteriner kliniğinde satılan vitaminleri tercih edin

reinefee17

Benim kedimde de aynı sendrom var veterinere danıştım ama bana vitamin kullanmam gerektiğini söylemedi

mkrcefes

benim kedimde de var böbreklerde bi sorundan belirti verebiliyor dikkat edinderim.ben kum kabını açıp yastık kılıfı takarak kum yemesine engel olabiliyorum şimdide fayansları yalıyor deli

Benim kedim zehirlenmişti baya ağır bi ilaç içti belki de hasar kaldı böbreklerinde veteriner öyle birsey demedi ama gerçi veteriner sadece zehirlenme iğnesi yaptı 8 10 saat içinde atlatırsa atlatır dedi atlattı çağırdı tekrar antibiyotik yaptı o kadar tüm veterinerler mi böyle acaba

pablopicasso

İlgisi olan ( poşet, naylon, vs) ne varsa hep dikkat edeceksiniz. Kaş ile göz arasında yer.

Hekimimiz tiamin eksikliğinin yapabilceğini söylemişti. Ama bu konuyu gerekirse başka bir hekim ile görüşmenizi öneririm.

sevilay28

Benimki de duvar ve poşet yalıyor.. Terlik kemiriyor. Hepsine dikkat etmeye çalışıyorum, biofeline'in vitaminini deneyeceğim şimdi bakalım o nasıl gelecek (gimcat kullanıyordum)

sevilay28

Benimki de duvar ve poşet yalıyor.. Terlik kemiriyor. Hepsine dikkat etmeye çalışıyorum, biofeline'in vitaminini deneyeceğim şimdi bakalım o nasıl gelecek (gimcat kullanıyordum)