Tavsiye Sokak Canları İçin

Renklipati

Merhaba arkadaşlar
Malum kış geri geldi kar kapladı her yeri özellikle ist çok karlı ve soğuk. Size önerim bahçede yada sokakta baktığınız canlar için kedi evleri,şayet varsa sıcak tutmak için sıcak su torbası yapın üzerini sarın sonra yattığı battaniye pelus ne varsa altına koyun en az 7 saat sıcak duruyor, fırsat bulursanız yenileyin çünkü çok dondurucu soğuk..ayrıca mama kabınıda kulübeye koyun çıkmasın..Ben böyle yaptım inanın hiç çıkmıyorlar dışarı..bizler evde üşüyoruz ne olur elimizden geleni yapalım sokak canları için

4 CEVAP

simbakedi

aynı şekilde kola şişelerine vs de doldurabilirsiniz, pet şişeye göre biraz daha dayanıklılar. evde kullanmadığınız bezlerle güzelce sararsanız sonrasında da şişeyi takip ederseniz sorun olmaz

teddybal

Ben de yumuşatıcı şişelerini iyice yıkayıp sıcak su koyuyorum ama kaynar koymamak gerekiyor şişe erimese de küçüldüğü için ağzından akıtıyor bir süre sonra. Umarım hızlı geçer şu havalar☹️

Renklipati

Evet şişeler biraz sıcağa dayanıksız olduğu için çözümü sıcak su torbasında buldum..olmayanlar için pet şişeler yumuşatıcı şişesi de güzel fikir..aynen biran önce şu kar kalksa sırf onlar için istiyorum

aslihan_e

Adana'nın 0-50 m olan bölgeri bile bu hafta 1 derece olacakmış, karasal illeri düşünemiyorum. Burda bahar gelmişti normalde. Ben de kedilerimin evde kullandığı 5 yuvayı dezenfekte edip bahçeye yağmur gelmeyecek yere çıkardım. Mama yemeye gelenler girerler umarım. Kola şişeleri çok iyi oluyor gerçekten ama teddybal'ın dediği gibi kaynar su dökmemek gerek.

simbakedi

aynı şekilde kola şişelerine vs de doldurabilirsiniz, pet şişeye göre biraz daha dayanıklılar. evde kullanmadığınız bezlerle güzelce sararsanız sonrasında da şişeyi takip ederseniz sorun olmaz