Kedilerde İştahsızlık

Gimlihanim

Merhaba. Şu ara kızımda bir iştahsızlık söz konusu. Sevdiği yaş mamaları reddediyor. Kuru mamayı da normale göre daha az yiyor. Yani tamamen iştahtan kesilmedi. Ama bir süredir daha az yiyor. Amcamların kedilerinde de aynı durum söz konusu. Acaba dönemsel olarak normal midir? Sizin kedilerinizde böyle bir durum var mı?

7 CEVAP

orhdoner

Merhaba benim çocuklarımda da var aynısı hatta kilo vermişler veterinere gittiğimizde tartıldı. Zaten yaş mama ile pek araları yoktu şimdi açıyorum hiç yemiyorlar malesef ben de anlam veremedim. Hatta kuru mamalarından da daha az yemeye başladılar kontrol var gittiğimizde gene vermiş okurlarsa bu sefer kan tahlili yapılacak ben de korkuyorum artık herşeyden hele de şu fip çıkmasından sonra iyice korkmaya başladım. İnsanın başına gelince daha da endişe ediyor önceden de ediyordum ama şimdi daha da insan korkuyor. Allah size ve yavrunuza uzun, saglıklı , mutlu ömürler versin 🥰❤️🙏

Sezgek

Mevsim değişikliklerinde benim kızımda daha az yiyor bir hafta 10 gün kadar falan sürüyor bu durum ben mesela sabah akşam iki öğün besleme yapıyorum normalde sabah koyduğumu akşam 6 ya kadar falan bitirmiş oluyor akşam koyduğumu da sabah bitirmiş oluyor ama bu yemediği dönemler de koyduğum mamanın nerdeyse yarısı duruyor oluyor ama başka hiç bir şikayeti olmuyor oyunlara koşuşturmacaya devam ediyor kilo da kaybetmiyor belki sizin de kediniz mevsim geçişinden etkileniyordur

Gimlihanim

Güncel

Bulutthecat

Daha keskin kokulu mama kullanabilirsiniz ve bildiğim kadarıyla somon yağı da iştah açıyor

martuyl

İşinize yarar mı bilmem ama veterinerin verdiği probiyotikler de benimkinin bayağı iştahını açtı. Zaten domuz gibi yiyiyodu şimdi hiç önüne geçemiyorum :D

Salihaylmz

Bizde de aynı kilo verdi gibi ve mamayı az yiyor
Ben mama değişimi yüzünden olduğunu düşünüyordum ama bilemiyorum mevsimsel de olabilir evde yaş mama yapmayı deneyin belki ise yarar

Gimlihanim

Genel bi iştahsızlık var sanırım miniklerde. Umarım mevsim geçişlerinden kaynaklıdır. Endişelendim açıkçası. Veterinerimize yakın zamanda gideceğiz. Bu durumu mutlaka danışacağım. Çok teşekkür ederim herkese cevapları için 🙏🏻😊