Kedimin Spreyini Sıkamıyorum

stellabennett

kedimin ağzında yara vardı veteriner de sprey verdi ama sıkması o kadar zor ki asla yerinde durmuyor 3 kişi bile çok zorlanıyoruz ağzını bile açmak çok zor bazen düzgün sıkamıyorum ne yapmam lazım sakinleştirecek bir çözüm yok mu

5 CEVAP

Salihaylmz

Sıvı ödül maması veriyormus gibi yapıp kandırıp ağzına sıkın sonra ödül mamayı verin
Spreyden sonra ödül aldığını anlayınca itiraz etmeyi birakacaktir

meov

bizde balık yağını sıkarken eziyet çekiyoruz ama mecbur yapıyoruz.
ben sağ kolumu ön patilerinin üstüne koyuyorum. sol kolumu da alt patilerinin üstüne koyuyorum. eşim ağzına sıkarken hemen 1-2 saniye sıkıca sarılıyorum. anında bırakıyorum. işe yarıyor.

Sezgek

Bu tür durumlarda en kesin çözüm enseden sıkıca tutmaktır ben de ilaç uygulayacağım zaman enseden tutuyorum be yazık ki o zaten kitleniyor enseden tutunca bir elinle rahatlıkla tutarsın zaten diğer elinle ağzını açtırırsın biri de sıkar spreyi tek başınaysan spreyi ağzına iyice yaklaştırıp ucuyla artırabilirsin

Yesilyesil9

Bizde de aynı sorun var o fıs sesini başka bir şeye sıkarken duysa bile kaçıyor hiç sevmiyor

Gimlihanim

Fısfıs şeklinde olanlardan korkuyorlar. Evinizde dr animal, crystalin falan varsa onların damlalıklı uçları oluyor. Eğer uyarsa değiştirebilirsiniz. Biz öyle yapmıştık. Şimdi korkmuyor.