Kedimin Patisi

Pasa17

Kedimiz patisinde bu şekilde yara var ve koku yapıyor ne yapmalıyım

5 CEVAP

handevuslt

Ecosin tablet kullanın veterinerden alınıyor. Patisinde varsa hızla diğer yerlerine ve size bulaşacaktır. Şuan banada bulaşmış durumda. Mantarda en etkili çözüm ecosin tabletmiş veterinerim tavsiye etmişti bende araştırmıştım. Birde mantar iğnesi yapılıyor oda çoğu zaman işe yaramayıp ciğerleri yoruyormuş. Yine muane ettirin tabi. Uv ışık ile mantarına başka yerde olup olmadığına baksınlar

huqi

Mantardır muhtemelen. Kedimi ilk sahiplendiğimde 4 patisinin içi mantarlıydı sizin attığınız fotoğraftaki gibi, ayrıca yoğun kötü bir koku vardı.

Hoddie

Mantar olabilir. Veterinere gitmenizi öneririm.

Pasa17

Peki nasıl bir yol izlediniz

huqi

Valla Tomris'in ilk mantarıydı ve çok çabuk geçmişti batikon ve mantar kremiyle bir ayda geçti. Krem tedavisi uygulanacaksa kesinlikle kremi yalamaması lazım. @handevuslt dediği gibi şu an herkes ecosin adlı ilacı kullanıyor genellikle kesin çözüm deniliyor, youtube da nasıl uygulanacağı hakkında video var doğru kullanımı çok önemli yoksa işe yaramaz. Veteriner'e de getirin mutlaka %99 mantar diyorum ama getirmelisiniz yine de. Mantar aşısı yaptırmayın direkt ilk başka tedavileri deneyin.