Nutri Feline Kuru Mama & Konserve

teddybal

Selamlar, bir hafta önce Petlebi'den Nutri Feline hediyesi aldık teşekkür ederiz, önceden araştırıp incelediğim bir mamaydı ve yavru mamanın yağ oranını beğenmiştim bu sebeple onu seçtim, yorumlamak için bir hafta denemeyi bekledim. Öncelikle kedilerin ilk tepkisi iyiydi direkt yemeye başladılar, geçiş yapmadan direkt verdim ama ishal olma ya da yumuşak dışkı durumumuz olmadı, tüylere etkisini anlatmak için bir hafta çok kısa bir süre güncellerim daha sonra bu konu için, yani sıkıntısız sorunsuz görünüyor şu an için. Kuru mamanın içeriği güzel, %25 taze et kullanılmış, bunun %5'i taze somon, tahıl olarak pirinç kullanılmış. %4,5 da taze ciğer var. (İçeriği Sanabelle'e çok benzettim bu bakımlardan ama ona artısı taze somon olması), tanelerin fotoğraflarını da ekleyeceğim (yanına acana first feast mama tanesi de koydum büyüklüğü görülsün diye) tombik çiçek şeklinde taneleri var.
İçindekiler;
Taze Kümes Hayvanları Eti %20
Kümes Hayvanları Proteini (Kurutulmuş)
Pirinç
Pirinç Unu
Hayvansal Yağ
Taze Somon %5
Taze Karaciğer %4,5
Karaciğer Unu
Hidrolize Protein
Hayvansal Yağ (Kurutulmuş)
Kurutulmuş Pancar Küspesi
Keten Tohumu
Bezelye (Kurutulmuş)
Somon Yağı
Bezelye Lifi
Kalsiyum Karbonat
Balık Unu
Tam Yumurta (Kurutulmuş) %0,4
Maya (Kurutulmuş) %0,1
Mannanoligosakkaritler %0,06 (Beta-Glukan)
Potasyum Klorür
Kızılcık (Kurutulmuş) %01
Yaban Mersini (Kurutulmuş) %0,1
Yeşil Dudaklı Midye Özü
Nergis Çiçeği (Kurutulmuş)
Hindiba (Kurutulmuş)
Yuka Çiçeği (Kurutulmuş)
Analitik Bileşenler;
Protein %34
Yağ İçeriği %20,5
Ham Lif %2,0
Ham Kül %7,4
A Vitamini 21.000 IU
D3 Vitamini 1.500 IU
E Vitamini 600 mg
Çinko (Çinko Oksit olarak) 30 mg İyot (Kalsiyum İyot olarak, susuz) 2 mg
Taurin 2.000 mg

Konserve de tahılsız tavuklu ton balıklı; şeker, gluten, GDO yokmuş. Pate formda, et içeriği iyi (tavuk eti%38, sığır eti%5, ton%14)

Ödül mamasında da %95 ördek eti var, buna aşık oldu hepsi, seçici olan bile peşimde koşuyor paketi görünce.

10 CEVAP

teddybal

@Orhdoner teşekkür ederiz, bizimkiler de bu ara yaş mama yemiyordu bunu tavuklu konseveyi yediler ama bir konserveyi 4e bölüp verdim, çünkü 4'te 1 konserveyi ancak bir seferde yiyorlar artık :') Balıklı ve hindili Nutrileri de öneririm onları vaktinde sevmislerdi, umarım sizinki de sever

Palyaco

Bizimki yasmama yemiyor sadece suyunu iciyor o yüzden suyu bol felicia fleto konserve suyu bol tavuklunun nutri feline yermi bilmiyorum bir denim

Poncimin

Kuru mamaları yeni çıkmıştı ve büyük oranda Sanabelle'ye benziyor içeriği. Nutri'nin yaş mamaları İspanya'da üretiliyor, kuru mamaları ise Almanya'da üretiliyor. Ne var ki Sanabelle kuru mamalar da Almanya'da üretiliyor ve içerik tarzı aynı. Çok büyük bir ihtimal Sanabelle'yi üreten firmaya ürettiriyorlar. Sanabelle'nin sitesinde 60 yıllık bir tecrübeleri olduğu yazıyor, biraz daha köklü olduğu için daha tercih edilesi bir marka bence ama tabi Nutri de kullanılabilir. Sadece Sanabelle'de fosfor, kalsiyum, magnezyum gibi değerler yazıyordu Nutri'de belirtilmemiş sanırım. Sitesinde yazmıyor ama mama paketinin üstünde yazıyor mu bilmiyorum. Resimdeki ördekli ödül mamasını ise biz de denemiştik önceden, ama maalesef kedim sevmedi pek. Sizinkilerin sevmesine sevindim. İçeriği da aslında iyi duruyor. Ama Nutri ödül mamaları ile ilgili aklıma takılan Çin'de üretiliyordu diye biliyorum (değişmediyse tabi), burada baya önceden bir konu açılmıştı orada konuşmuştuk bir kullanıcı ile adını tam hatırlamıyorum eski konuydu ama Çin'den gelen ödül mamaları ile ilgiliydi konu yani. Menşei'sine pek güvenemediğim için mesela Wanpy de Çin üretimi, şu sıralar ona da biraz ara verdim, almıyorum yani. Sadece Britcare ödül mamasını kullanıyorum, şuan elimdeki ödül maması bitti diğer çeşitlerinden de alıp stok yapmayı düşünüyorum. Kedim çok seviyor.

Bu arada Nutri konserve mamalarının da paket tasarımı yenilenmiş sanırım şimdi gördüm resimden bakınca. İçerikleri aynı duruyor ama analiz değerlerinde farklar var. Taurin önceden var mı yok mu hiçbir yerde belirtilmiyordu, yazmıyordu. Şimdi tüm konservelerine taurin eklenmiş olması iyi olmuş, en azından artık sitesinde taurin oranı yazıyor. Örneğin Hindili ve Tavşanlı konservesinin eski-yeni içeriği böyle. Bu konservesindeki yağ oranını arttırmışlar, daha yağlı olmuş. Nem oranını düşürmüşler biraz. Elimde hep eski paket olan konserveleri var, bitince yenilerini de denerim. Nutri'nin yaş mamaları gayet güzel, kedim çok seviyor. Şuanda sadece yaş mamalarını kullanıyorum bu markanın. Ödül mamasını kedim sevmedi, kuru mamasını denemedim.

[Eski]
Hindi eti (%56), tavşan eti (%4), vitamin ve mineraller, su.
Ham protein %10, ham yağ %7,5, ham lif %0,1, ham kül %2,75, nem %76.

[Yeni]
Hindi eti (%56), Tavşan Eti (%4), Vitamin ve Mineraller, Taurin 200mg/Kg.
Ham Protein %9,9, Ham Yağ %12,5, Ham Lif %0,6, Ham Kül %2,7, Nem %73,8.

https://www.nutripetfoods.com/tr/kedi-mamalari/konserve/

orhdoner

Afiyet olsun yavrularınıza sevindim iyi gelmesine ben hiç kullanmadım bizimkiler zaten yaş mama nerdeyse hiç yemiyor gibi birşey gene de denemek için konservelerden alırım ilerleyen zamanlarda teşekkür ederiz bilgilendirme için 🙏❤️

orhdoner

Çok teşekkür ederim sizin dediğiniz gibi balıklı ve hindili olanlardan alıp deneyeceğim ben de umarım severler çünkü dediğiniz gibi çok az yemeye başladılar ben de anlamadım neden böyle oldu 🙈 Kuru mamayı da daha az yemeye başladılar gene aynı şekilde bu aralar herkes de sanırım var birşeyler ama ben de anlamadım belki mevsim geçişindendir bu da umarım öyledir. Çocuklarınızla sağlıklı, mutlu, uzun ömürler dilerim 🙏❤️

huqi

Yaş mamalarının içeriği çok güzel ama Tomris asla yemiyor bir de ben geçmiş siparişlerime baktım ısrarla almışım. İçeriğini beğendim diye bu ısrar herhalde habahshwj
Huq asla seçici bir kedi değil ama o da asla sevmedi normalde tabakta asla bırakmaz ama nutri verdiğim zaman hepsini yemiyordu.
Afiyet olsun çocuklarına🥰

duman_cat_world

Benimki püre yaş mama seviyor nutriye bayıldık. içeriği çok güzel. ancak konserveden kemik çıkma olaylarından sonra güvenemedim pek.

kuru mama o içeriğe bu parayı vermem. çok benzer içerikte sanabelle var yılların markası, Alman üretimi ve daha ucuz. Genel olarak memnun kalınan bir marka.

Warriorsans

Sevdiğim bir marka, kuru mamasını denemedik ama yaş mamalarını çok seviyoruz 😻 afiyet olsun size de 💞

teddybal

@poncimin evet kuru mamaları Alman, yaş mamaları İspanyol üretimi ve kuru maması (bendeki kitten olan için konuşuyorum. diğerlerinin değerleri düşüktü diye hatırlıyorum) Sanabelle ile içerik olarak çok benziyor (hatta mama taneleri birebir aynı kitten mamaların) ama fiyatları bariz farklı olmuş neden acaba :/ Bu arada evet magnezyum, kalsiyum, fosfor gibi değerleri yazmıyor sitesinde fakat paketin de üstünde yazmıyor gelir gelmez ona bakmıştım ben de ama yok (😅) mail atıp sormak lazım, Sanabelle' inse o değerleri gerçekten güzel. Ödül mamasının da üstünde PRC üretimi olduğu yazıyor yani haklısınız hala Çin'miş, bilmiyordum siz diyince fark ettim teşekkürler. Hindili Tavşanlı yaş maması gerçekten çok güzel, önceden taurinin olmadığını fark etmemiştim siz diyene kadar, bu arada içinde kılçık kemik çıkıyor deniyor ama bize hiç denk gelmedi ben de çok beğeniyordum ama artık kedilerin beğenmiyor, hatta hiçbir yaş mamayı beğenmiyorlar :')

Bizimkiler de biri hariç brit ödülleri yemedi (shiny hair ve dental), Nutri'yi beğenmeleri sevindirici oldu Çin üretimi olması iyi değilmiş ama ya bilemedim :/

duman_cat_world

sevdilerse ne güzel, afiyet olsun💖🙏