? Akvaryum Balıklarının Doyma Hissi ?

blue_hoddle

🔆 Selam akvaryum balıklarının doyma hissi var mıdır? Yoksa ne kadar yem atarsak atalım attığımız kadar yem mi yerler.

2 CEVAP

orhdoner

Merhaba akvaryum balıklarının doyma hissi yoktur ölçülü vermek gerekir aksi takdirde ölür

Sadece Koi ve Japon balığı (genel olarak) türlerinde doyma hissi pek OLMAYABİLİYOR. Diğer türler ise doyduğu kadar yiyorlar.
Aslında balıkları az yemleyin mevzusu balıkların çok yediğinden ziyade , yemedikleri fazla yemin akvaryum tabanında birikip zaman içinde suyun değerlerini bozması ve bu şekilde balığa zarar vermesinden kaynaklı. Gün içinde az ama çok öğün şeklinde yemleme yapmanız yeterli. Balıklar kolay kolay açlıktan ölen canlılar değiller günlerce aç kalsalarda birşey olmaz ki zaten akvaryumdaki alg ve oluşan yosunlarlada besleniyorlar. Açlıktan birşey olur diye meraklanmayın az yem çok yemden herzaman iyidir