Kedinin Fiziksel Değişimi

ElifMina1

Merhaba , kedim yeni 1 yaşına girdi, fiziksel değişim süreci bitmiş mi olıyor acaba? Yüz şekli vs bundan sonra da değişir mi , kaç yaşına kadar sürüyor değişim ? Bilgisi ve tecrübesi olan varsa paylaşabilir mi?

4 CEVAP

Sezgek

Bir yaşından sonra değişmeyecektir kediniz artık büyümüş :) yani cinse göre değişir mi bilemem ama benim tekir kedim bir yaşından sonra değişim yaşamadı

huqi

Tomris'in 1 yaşına kadar sadece kuyruğu uzun tüylüydü.
2 yaşında bütün tüyleri uzadı (aşırı uzun tüylü bir kedi değil ama) sonradan da yeleleri çıkmaya başladı. Bir de kulakları yüzüne göre aşırı büyüktü büyüdükçe ve kilo aldıkça aynı orantıda oldu habsbeben
Bunlar önemli şeyler değil tabii her haliyle severiz onları :)

orhdoner

Merhaba 1 yaşında artık yetişkin oluyor diyorlar ama okuduğum ve araştırmalarım sonucu 2 yaşına kadar organların büyümeleri devam ediyormuş 2 yaşından sonra yaş almaları da daha yavaş oluyormuş artık benim bilgim bu yönde saglıklı uzun ömürler dilerim çocuğunuzla beraber 🙏

huqi

https://www.hizliresim.com/esaee3f

Tomris burda zayıf olduğu için ve yeleleri olmadığı için yüzü daha çok üçgen görünüyor. Yüz şekli hala üçgen ama yelelerinden böyle görünmüyor, kulakları da kocaman çirkin bebeğimin 🧡