Kısırlaştırma Sonrası Kızgınlık

Sezoss

Kedim 2 haftaya yakındır kısırlaştırma operasyonu geçirdi ama halen bacağıma kendini sürüyor ve çiftleşme hareketlerini yapıyor (erkek kedi) ne yapmalıyım nasıl davranmaliyim sizceee??

3 CEVAP

Salihaylmz

Çok uzun süre kızgınlık geçirdiyse böyle hareketler alışkanlık halinde kalabiliyor veya veteriner kontrolüne gidip baktirmaniz gerekiyor ameliyatı düzgün olmuş mu dihe

orhdoner

Merhaba ameliyattan hemen sonra geçmiyor hormonlarından dolayı bir süre devam ediyor en az 1 ya da 2 kere daha kızgınlık geçirir zamanla azalıyor

Alexkitty

Bizim hemen hemen 4 ay olacak daha yeni yeni geçiyor kızgınlığı ama bu 4 ayı nasıl geçirdik bi ben bi Allah biliyor daha bu hafta başladık geceleri uyumaya oğlum da daha sakin artık çok şükür böbrek üstü bezleri hormon üretmeye devam ediyor bu yüzden belirtiler hala devam ediyor dedi veterinerimiz. Kısırlaştırma operasyonundan sonra 6-7 ay sürebilen kızgınlık dönemi yaşayan kediler varmış neyse ki bizim yavaş yavaş geçiyor