Kedim Birden İshal Oldu

buusracikk

2 kedim var 10 aylıklar dişi olan kedim birdenbire ishal oldu. Herhangi bir mama değişikliği yapmadım kuru mamanın dışında bir şey de yemedi. Şimdilik 1 kez yaptı ishal şeklinde hemen korkmam gerekiyor mu bilmiyorum. Durup dururken ishal olma sebebi ne olabilir?

8 CEVAP

orhdoner

Merhaba herhangi birşey yemediyse o zaman belki bir ihtimal üşütmüş olabilir onun dışında aklıma birşey gelmiyor evde takviye birşeyler verin probiyotik yoğurt tavuk haşlama gibi geçmezse hekime götürün. Çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah 🙏 Stresten ya da parazitden de olmuş olabilir aklıma gelenler bunlar umarım bir kereliğine yapmıştır🙏❤️

buusracikk

Not: İshali kahverengiydi yedikleri mamanın rengindeydi. Sarı, yeşil, turuncu vs değildi.

Warriorsans

Gözlemlersiniz zaten birkaç gün sürerse veterinere götürebilirsiniz. Belki maltı fazla kaçırmış olabilir misiniz? O zaman da ishal olabiliyorlar. Yada üşütmüş olabilir mi? Hiçbir sorunu yoksa da ishal olabilir eğer tek seferlikse korkmaya gerek yok

betulbakioglu

bu ishal kedilerde cok artti nedense bende ayni cileyi cektim en sonunda gastro mama ile duzeldi

buusracikk

Dün geceden sonra hiç yapmamış kumlarını kontrol ettim temizdi. 3 ayda bir düzenli olarak iç parazit hapı veriyorum dışarıyla temasları yok ve çiğ şeyler yetişmiyorum hiç parazit olduğunu düşünmüyorum. Üşütmüş olabileceği benim de aklıma geldi yerlerde çok yatıyor ev ne kadar sıcak olsa da üşüme ihtimali vardır herhalde yoksa birdenbire neden ishal olur anlayamadım 🙄

Salihaylmz

İştah ve hal tavırlarında halsizlik yoksa ishali devam etmezse sorun yoktur.
Onun dışında parazit olabilir veya röntgen çektirip bağırsakları kontrol ettirmeniz gerekir
Ben 3 olasılık verdik tabiki daha fazlası da olabilir

Ekinay

Bir sebep yokken kedimde ishal olmuştu. Sebebini 3 gün sonra anladık. Geceleri çekmece açıp lastik tokalarımı yutmuş. Kim bilir ne zamandan beri midesindeymiş. kısmi olarak bağırsakları tıkanmış. Allahtan kustu ve çıkardı sonrasında düzeldi. Yabancı bir cisim oyuncak parçası vs yutmuş olabilir belki de

buusracikk

Cevaplarınız için teşekkür ederim :) geçti çok şükür ishali 1 kere yaptı sadece şimdi normale döndü :))