Kısırlaştırma Sonrası Aşırı Miyavlama

cenkk

Dişi kedimi 10 gün önce kısırlaştırdım ama son bir kaç gündür kedim sabah erken kalkıp söylene söylene miyavlıyor pencereden pencere sürekli koşuyor..oyun oynayıp onu biraz yorunca susuyor ama sabahki kadar olmasada gündüz vakitlerinde ara sıra bu miyavlamalar sürüyor kızışma desem kısırlaştırma yapıldı bir kaç yerde hormonların daha düzene girmediği gibi şeyler okudum sizin görüşleriniz nedir?

2 CEVAP

Superisi814

Merhaba,
Kediler ve paşa keyifleri..Sizinki sabah erken kalkıyormuş iyi , bir de gecenin deminde hoplayan, zıplayan , söylenenler var.Kisirlastirilma kızgınlık sonrası ise ,evet hormonların atımı için bir süre gerekli.
Onun dışında sadece oyun oynamak istiyor da olabilir.Zaten kızgınlık miyavlamasi ile , başka sebepten olanı ayırd etmek çok da zor değil.
Bu nedenle doğru gözlem ile sebebi anlarsınız.

poverpuff

kedinize biraz zaman verin. anlayışlı olun. stress yapmasına izin vermeyin, moral verin düzelecektir.