Yaş Mamayı Nasıl Vermeliyim

Sulemiss

Arkadaşlar 2.5 aylık kedime hillsin tavuklu kuru mamasını veriyorum bugün nd balıklı yaş mama aldım ama bir anda versem sorun olur mu ne şekilde ve ne kadar miktar vermeliyim bilmiyorum.

7 CEVAP

Gimlihanim

Günde 1-2 çay kaşığı kadar verebilirsiniz. Bizim veterinerimiz o şekilde öneriyordu o aylarda.

Palyaco

Yavru kediler bol sulu yasmama sever felicia fleto bol sulu

Sulemiss

Biraz koydum önüne ama yemedi agzına koydum belki tadını sever diye yemedi para verdim o kadar boşa gitsin istemem acaba hiç balık yemediği için yadırgamiş olabilir mi nasıl alıştırabilirim.

Gimlihanim

Her yaş mamayı yemeyebiliyorlar. Sevdiği mamaları bulmalısınız.

Sulemiss

Biraz daha zorla ağzına koydum yutturdum bayıldı biraz daha istedi vermedim akşam veririm 80 gr yas mama vardi yarısından daha az verdim geri kalanını bir kaç gün sonra vereceğim. Açıldıktan 48 saat sonra tüketilmesi gerekirmis

Gimlihanim

Sizin kediniz de benimki gibi desenize. Ağzına zorla dokundurmadan asla bir şeyi yemez 😅😅
Buzdolabında ve kapalı şekilde saklamanız gerekiyor bu arada. Vereceğiniz zaman buzdolabından çıkarıp 15 dk kadar bekletip öyle vermelisiniz. Soğuk olmaması için.

Salihaylmz

4e bölüp öğün olarak verin ben öyle yapıyordum 2.5 aylıkken