Kedim Yarasını Açarsa Ne Olur

Yesilyesil9

1 hafta önce kısırlaştırma ameliyatı olan kızımın bugün yarasını bana açılmış gibi geldi korkudan ödüm patlıyor veteriner de açmadı ne olacak ne olur açılmışsa

10 CEVAP

Renklipati

Çok değilse açılma kaynar kendi kendine fazla ise zımba atıyorlar genelde. Kaç gündür sorularınıza denk geliyorum, sizin ve kedinizin şansslığımı diyim veterinerinmi iyi değildi bilmiyorum, ama gerçekten kısırlaştırma bukadar sorun çıkmıyor bizim bir hafta da eskiye döndü, daha 15 gün önce bahçede baktığım dişi oda 6 aylikti düşünün belediyede kısırlaştırma yaptırdım şimdi eskisi gibi bir hafta içinde düzeldi.. umarım sizinde biran önce düzelir eski sağlığına kavuşur

huqi

@renklipati çok haklısınız ben de kaç tane sokak hayvanı kısırlaştırdım ufak sorunlar dışında hiçbir şey olmadı. Hatta en son ki kısırlaştırmamda kedi dikişlerini açtı 2,5 haftada eski haline döndü. Şu an mahallede görüyorum yarası tamamen iyileşti ve tüyleri çıkmaya başladı.

Nadenge

Çok zor bir kısırlaştırma süreci geçiriyorsunuz anladığım kadarıyla. Ama kedinizin bu kadar yıpranmasını anlayamadım. 10' a yakın sokak kedisi kısırlaştırdık İBB'de. Sabah verdik akşam aldık öyle test falan da yapılmadı ama hiçbirinde bu tarz şeyler yaşamadık. Aslında şunu söylemeye çalışıyorum ya kedinizin sağlık durumu kısırlaşmaya müsait değildi ya veterineriniz yeterince donanımlı değil ya da siz kısırlaştırma sonrası bakımını iyi yapamadınız. İyileşme sürecinin bu kadar uzamasına başka bir gerekçe bulamıyorum açıkçası. Sokak kedilerinde dahi bir hafta boyunca antibiyotik uyguluyorum ve özellikle sorun çıkarabilecek dişilere yakalık takıyorum enfeksiyon riskine karşı. Çoğu kedi sahibi yakalık konusunda gereken özeni göstermiyor kedinin o huzursuz halini görmeye dayanamadığı için ama daha sonraki süreç uzuyor aslında. Amacım eleştirmek değil, iyileşme sürecinin bu kadar uzamasına neyin sebep olduğunu çözmeniz lazım. Hem size hem de kedinize üzülüyorum. İnşallah bundan sonraki süreç ikiniz için de çok daha kolay ve sancısız gelişir.

Yesilyesil9

Aslında keyfi yerine gelmişti sağlığı iyi durumdaydı

orhdoner

Çok geçmiş olsun gerçekten çok üzüldüm umarım dikişi kaynar çocuğunuzun bu sefer bir an önce toparlanır Allah şifa versin güçlü durmaya çalışın ki çocuğunuz sizden güç alıp çabuk toparlasın 🙏

Yesilyesil9

@Nadenge annem ben kardeşlerim başında pervane olduk 1 haftadır elimizden geleni yapıyoruz. Boyunluk takmadık başta çünkü ilgilenmiyordu yarasıyla. Son 2 gündür toparlayınca ilgilenmeye başladı. Boyunluk kafayı yedi ne yapmalıydım inanın bende onu düşünüyorum zaten kafasını yarasına uzattığı an müdahale ediyorduk. Zıbını da vardı. Niye bu kadar ısrarcı ve hırslı davrandı bilmiyorum ama bugün yakalık mecbur takacağız :( sargı da yaptıracağım

Yesilyesil9

Dikişlerini açmış maalesef şimdi veterinerdeyim tekrar anestezi alacak ve yine dikilecek ben de üzgünüm dili de iyileşmiş oysaki

huqi

Yara ne durumda bilmiyorum ama genellikle zımba dikiş atıyorlar ve anestezi uygulanmıyor. Size neden yeniden anestezi yapıldı anlayamadım, umarım artık kediniz toparlanır. Geçmiş olsun🙏

Nadenge

Sokak kedilerimden biri takıntılı bir kediydi ve ameliyat sonrası eve getirene kadar bütün dikişlerini sökmüştü. Ertesi gün ilçe belediye veterinerliğine götürdük zımba dikiş attı anestezisiz bir şekilde. Ne olur olmaz diye ben yine de yakalık taktım. Yakalık en güzel önlem aslında biz her ne kadar göz önünde tutsak da o dikişlerin açılması anlık bir olay. Ben evdeki uslu kedime dahi veterinerin ısrarı sonucu 10 gün boyunca yakalık taktım. Bundan sonraki süreçte yakalık takın, kafanız rahat olur.

Yesilyesil9

Yakalık onu delirtiyor alışacak mı ?