Kedim Su İçmiyor

alfa_s

Arkadaşlar merhaba 6 aylık bir erkek kedim var çok fazla su içmiyor içersede genelde çeşmeden içiyor su içimini nasıl artırabilirim ? Haftada 1-2 yaş mama veriyorum yaş mama alamıyorsam evde yapılan tavuklardan etlerden veriyorum su içimini nasıl artırabilirim

12 CEVAP

Gimlihanim

Çeşmeden içmeyi seviyorsa su sebillerinden de içer diye düşünüyorum. Onlardan alabilirsiniz. Kendisi yapan çok insan da var. Youtube da araştırırsanız bulabilirsiniz.

orhdoner

Merhaba yaş mama verirken içine su katın haşlama birşeyler verirken de bol suyuyla verin en azından takviye olur.

orhdoner

Benim çocuklarım da çok içmiyorlar malesef bir de şimdi yaş mama yemeyi de kestiler ben geçen sene su şelalesi aldım gene ondan biraz biraz da olsa içiyorlar erkek olan şimdi idrar yolları enfeksiyonu oldu ağızdan gunde 3 kere şırıngayla su veriyoruz mecburen çünkü öyle yapın dedi çok zor oluyor ama mecbur yapıyoruz bu hassas çocuklara su içirmek çok zor oluyor gerçekten

Palyaco

Şu pınarı 1 yıldır kullanıyorum hiçbir sıkıntı olmadi elektrik capmaz voltajı cok dusuk

alfa_s

Su pınarları ve sebiller beni korkutuyor açıkcası fiş ve elektrik olduğu için oğlum da çok hareketli yaramaz elektriğe çarpılırsa korkusu oluşur 🤦🏻‍♀️

alfa_s

Yaş mamalara su takviyesi yapıyorum mutlaka ama yeterli değilmiş gibi geliyor 😥

Alexkitty

Bizim ufaklıkta bu aralar azalttı şöyle çözüm buldum iki günde bir evin başka başka köşelerine su koyuyorum yeni su buldum zannedip içiyor eski iki yerde de suyu duruyor ama onlardan bir içiyorsa yeni yerdeki sudan beş içiyor bu gün iki defa tazeledim mesela kasenin dibinde kalmıştı arada su kasesinide değiştiriyorum bazen cam bazen seramik bazen porselen mutfakta bizim kediye ait tabak dolabı var artık yemek takımı yaptık beyime böylece hem mamalarını yaş ve kuru hem suyunu daha güzel tükettiğini farkettim size de çözüm olur umarım

gece18

Ben evin belirli odalarına su koydum. Dönüyo dolaşıyo, oynuyo, oturuyor kalkıyo en yakın su nere oraya gidip içiyor. Su tüketimi çok arttı. Üstelik uyku esnasında da içip uyuyor. Çözümü bu şekil bulduk. Sizde deneyebilirsiniz. Günlük suyunu tazeleyin

alfa_s

Gece18 dediğinizi yapabilirim umarım işe yarar Orhdoner çok geçmiş olsun Palyoça kendimiz yapsak olurmuki acaba o zaman

Salihaylmz

Kedi şelalesi alabilirsiniz
Evde yaş mama yaparken sulu yapabilirsiniz
Yaş mamanın içine şu ekleyebilirsiniz

Anonymus683514

Benimki aşırı su içiyor. İlk başlarda korkmuştum hatta.

Yalnız şöyle bir durum var, bana ilk geldiğinde ufak, ikili, plastik bir mama kabı vardı, plastik önerilmiyor diye ben gittim 2 tane metal kap aldım. Asla metal kaptan su içmiyor. Plastik kaptan, bardaktan falan içiyor. Ama metal kaptan içmiyor hiçbir şekilde. O metal kaba bir alerjisi var. Mamayı yiyor ama su asla. 1-2 gün diğer kaba su koymadım yine içmedi, işkence etmemek için koydum istediği gibi olsun diye.

Kabını değiştirmenizi öneririm. Devirme ve kırma ihtimali olmayan cam, seramik, hatta plastik kapları bir deneyin.

alfa_s

Plastik kaptan metal kaplara geçtim fakat bir etki yaratmadı tüm dediklerinizi denicem umarım faydası olur