Merhabalar Kontil Çiğnelebilir Tablet

tugcehera

merhaba kontil çiğnelebilir tablet kedi parazit için verilir mi şurupunu bulamadım kullanan varsa cvplara sevinirim

6 CEVAP

aslihan_e

Merhaba, Kontil tenyalar üzerinde etkisiz ama kancalı kurtta mesela çok etkili. Kedilerde daha çok tenya görülüyor tabi kancalı kurt da sık görülür ama kontil verirseniz tenyalar içerde olduğu gibi kalır ve çoğalınca sıkıntı çıkarıyorlar. Size tavsiyem Yomesan 500 mg da almanız. Fiyatı en son 13 liraydı. Başlangıçta çeyrek, ertesi gün yarım iyi oluyor yetişkin kedi için. Kontil çiğnenebilir tableti vermenizde sorun yok ama sadece onunla dediğim gibi en iyi sonucu alamazsınız. Özellikle kedilerde pire geçmişi varsa. İkisinden de kullanırsanız daha iyi olur.

aslihan_e

Şurup ya da hap içilme şekli dışında hiçbir farkları yoktur, etkileri tamamen aynıdır. Bebeklere, küçük çocuklara hap yutamaz nefes borusuna kaçma durumu vs olur diye şurup yazıyorlar. Haptan da çeyreğin yarısı gibi düşük dozlar verebilirsiniz bebeğe sevdiği bir yiyeceğin içine saklayıp. Pire durumu olursa bir tane pire bile olsa tenya yapıyor genelde o yüzden Kontil yanına destek olarak farklı bir etken maddeli ilaç ya da hiç kontil kullanmadan direk farklı bir etken madde kullanmak lazım. Kancalı kurt bebeklere nasıl geçiyor bilmiyorum ama yavru kedilerde gördüm o yüzden Kontil de önlem amaçlı verilebilir ama dediğim gibi Tenya'yı hiç düşürmüyor.

tugcehera

O HALDE SİZİN DEDİĞİNİZ HAĞLA BU SURUBU KULLANACAGIM TESEKKUR EDERIM

Yaş sınırı var sanırım. Kediniz mi parazitlendi ondan mi size verildi? Sizin yutmanız için demi?

tugcehera

merhaba kendıme kedılerıme aldım ben vet gitmekten büyük sıkıntı cekıyoruz 4 kedım var şurubunuda aldım bırane kedım 2 aylık bırı 3 yasında bırı 2 bırı 1 yasında

tugcehera

TEŞEKÜR EDERİM YAVRU KEDİM 2AYLIK ONA SURUBA DEVAMMI ETSEM KEDILERIME DE KONTİL VERMEYE BUGUN BASLADIM EV YEMEGI HIC VERMIYORUM KESINLIKLE ZATEN DEDİĞNİİZ İLACIDA ALIP O SEKILDE VERMEM UYGUN OLUR O HALDE TESEKKUR EDERIM