Purina Mama Hakkında Düşünceleriniz Nedir

iremdemir16

Kedimi kısırlaştırdıktan sonra bu mamayı kullanmayı düşünüyorum sizce nasıl, şuan bunun yavrusunu kullanıyoruz

10 CEVAP

duman_cat_world

bu mamayı içerik okumayı bilmediğim zamanlarda kullandık. görseniz ne kadar hantaldı,içindeki tahıllar doyuruyor şişkinlik yapıyor kedide. nd ye geçmiştik purinadan sonra, resmen kıtlıktan çıkmış gibi yemeye başladı, bir enerji geldi.

asla önermem, ayrıca hayvan deneyi yapan bir firmanın (purina) maması.

Palyaco

Glutenli hiçbir mama kedilere iyi gelmez bağırsak florasini bozar kabiz yapar obez olumunda zemin hazırlar

natasha_nk

Purinanin sadece proplan mamaları cok iyidir eğer bütçeniz yetiyorsa proplan alın çünkü nd bazı kedilerde alerjik reaksiyon gösterebiliyormus genelde içlerinde meyveli besinlerde olduğu için proplan kısırlaştırılmış mamaları iyidir

Lils

İçindeki tüm hayvansal bileşenler tahmini %35 ediyor. Etçil kediler için asla yeterli değil bence. Tahıl dolu bir mama. Mystic, bonacibo,prochoice bu üçünü dönüşümlü kullanabilirsiniz. 10 kilo bozita ve sanabelle'de bunla aynı fiyata denk geliyor kilo olarak

iremdemir16

Çok sağolun bilmiyordum bunları

Salihaylmz

Orta bir mama bence
Yani en azından içeriğinde az da olsa et bulunuyor
Taurin oranı yazmiyor o da düşük değilse kullanılır ya da takviye kullanılır bunun yanında
Purina mamalar hayvan deneyi yaptıkları için ben kullanmıyorum

Seneca

Proplan çok iyi bir mama diye önerilmiş ama ben şahsen tavsiye etmiyorum. Çok iyi bir mama değil kesinlikle. İçeriğinde çok şaibeli ifadeler var. İçerisinde "Hayvansan Türevler", "Tavuk ve Türevleri" yazan hiçbir mamayı kullanmamalısınız. İçerisine ne kadar artık ve ucuz malzeme varsa koyuyorlar. Deri, kemik, ilik ne ararsanız var. Mümkünse net bir şekilde "Kuzu Eti", "Tavuk Eti", "Tavşan Eti" yazan mamaları alın. Kelime oyunu yapıp kötü içerikleri kedinize vermeyin. Youtube'ta Volipet diye bir kanal var, mamaları inceliyor o sırada içerik okumayı da öğreniyorsunuz. Kesinlikle bakmalısınız.

poverpuff

purina one somonlu kullandık biz. memnunduk. farklı mamalara geçtik malesef alerji yaşadık. vit vs degrleri yüksek. bir çok mamada yok. protein yeterli. içeriginde domuz yagı var. küçük taneli. eger daha üst bir mamadan geçiş yapmayacaksanız fiyat performans olarak olabilir. happy cat alleva acana bozita vs. zaten çeşit çok önemli olan kedinizin mamayı nasıl karşılayacagı. sevgiler

natasha_nk

Proplan delicate de zaten kuzu etli yazıyor 1. Kalite zengin kuzu etli damgası var üzerinde?

natasha_nk

Veteriner hekimler özellikle proplani önerirler çünkü delicate kısır değilse asla bir kedi çevirmez ve et oranı çok fazla her kedinin damak tadına uyduğu için birçok kedi de delicate yiyor zaten geri cevirmeyecegi mamalalar veteriner hekimler daha iyi biliyor bu konuyu hanimefendi