Kedim Kuru Mamayı Ağzına Sürmüyor Ve Tuhaf Davranıyor??

yarenzaferr

Merhaba, bundan 2 hafta önce 5,5-6 aylık civarı bir erkek kedi sahiplendim. Sevgi dolu bir çocuk bunda hiçbir sorunum yok. Daha önce de kedi baktım yıllarca ama diğer kedilerin aksine çok tuhaf davranışlar gösteriyor. Kuru mamayı asla yemiyor aç kalsa da (veterinerimiz aç kalırsa yiyeceğini söyledi ama asla işe yaramadı) Ve sürekli miyavlayarak yükseklere çıkıyor huysuzluk yapıyor. Kum alışkanlığı olmasına rağmen yatağıma işiyor ki defalarca yatak örtüsü, yorgan değiştim. Kendi yüksek bir yerden ya da tezgahtan atlamasına rağmen pek denge sağlayamıyor düşüyor. 4 ayak üstüne ya da dengeli de düşmüyor anlayamıyorum. Veterinere götürdüğümüzde sağlıklı dedi. ne dediyse yaptık ama çözüm bulamadım. önerileriniz neler? sizce neden böyle davranıyor? Islak mama istediği için böyle davranıyor diyecekseniz de bunun önüne nasıl geçebilirim?

2 CEVAP

Gunesyildirimm

Nasıl geçirirsinşz ya da sebebi nedir bilemiyorum ama bana altında psikolojik bir sebep yatıyor gibi geldi. Bir pet terapistiyle konuşabilirsiniz belki işe yarar

yarenzaferr

Dikkate alacağım.. Çok teşekkür ederim ilginize.