Felicia Büyük Taneli Mama Sorunu

Cennet29

Uzun araştırmalarım sonucu orta halli bir mama ararken felicia somonlu kısır kedi mamasına karar verip aldım. Taneleri çok büyük eski mamayla karıştırıp veriyorum şuan geçiş dönemindeyim ama kedim kıramıyor mamayı resmen bütünce yutuyor. Fotoları ekliyorum iki mama arasındaki farkı görebilirsiniz

4 CEVAP

Salihaylmz

Kediniz yetişkin mi acaba?
Yanı genelde kırarak yiyorlar benim kedim küçük taneleri bile kırıp yiyor
Onun haricinde diş etleri diş problemi var mı diye kontrol edin derim

sevilay28

Tavuk olanı daha küçük taneli

Cennet29

Kedimin tavuk alerjisi var malesef 🙈 bugün gözlemledim bu mamayı da ısırıp kırmayı başardı artık kırarak yiyor

Cennet29

Kedim 10 aylık ama iri bi kedi 3. Ayındn beri yetişkin mama yiyor. Yavru mamaları yemek istemiyordu annesinin büyük mamalarını kıtır kıtır yiyordu o yüzden bende yetişkin kullandım hep. Ama bu kadar büyük taneli bir mama ilk defa görüyorum. Şaşırdım o yüzden kedimde alışık olmadığı için böyle yapmış olabilir belki fjfjjf şuan geçiş aşamasındayım tamamen geçtiğimde gözlemlicem bakalım kıracak mı yoksa bütün bütün yutacak mı diye. Eski mamasını şuan hala kırarak yiyor çünkü