Sokak Kedisinin Partilerinin Altı Çatlamış

Hayvandostu22

Birçok kedinin osekjlde çok fazla yürümektenmi acaba ne yapabilirim kantaron yağı badem yağı sürüyorum yinede aynı

4 CEVAP

aslihan_e

Zamanla nasır tutuyor onların patileri, doğal olarak toz toprak, sert zemin partilerini incitiyor bazen küçük yarıklar açılıyor bile. Yağ sürmek yerine bırakın nasır tutup sert dayanıklı hale gelsinler. Evde yaşamayacaklarsa ayakları dışarıya alışmak zorunda. Onları yağ ile yumuşattıkça hassaslaşıp iyice çatlar.

Salihaylmz

Evde uzun süre yaşamaya başlamadıktan sonra pati altları düzelmez sokakta gezmekten pati altları sertleşiyor çatlıyor malesef

Hayvandostu22

Ama gördükçe üzülüyorum yazik oluyor ilerde kötü şeyler olabilirmi

diablerose

yazin kumsalda ciplak ayak yuruyunce ayak tabanlari nasi karton gibi oluyorsa bu da o hesap. cok normal bisi. hatta o kartonlasan doku bence bi nevi koruma da saglio