Patidaşlarımız İçin Yaş Mama Önerisi Yapabilirmisiniz (Kedi)

KartalBey

Merhaba şuan şezir mama kullanıyorum lakin fazla tüketmiyor
Prochoice olsun Reflex olsun bunları gayet iyi bir şekilde tüketiyor ben Premium segment seveceği bir yaş mama arıyorum
BU konuda yardımcı olabilirmisiniz

19 CEVAP

Seneca

Schesir'in paket yaş mamasında var ama konservesinde yok sanırım. İçeriği değişmiş de olabilir, ben geçen sene sokak kedileri için sık sık kullanıyordum bir süredir almıyordum demek ki pirinç eklenmiş. Premium ve Super Premium mama istiyorsanız Brit Care, Acana, Orijen ve Exclusion'a da bakabilirsiniz. Exclusion düşük tahıllı bir mama ama içeriği onun dışında çok temiz, besin değeri müthiş yüksek. Brit Care zaten tahılsız mama ve içeriğini çok beğeniyorum. Acana ve Orijen de keza yine öyleler. N&D üriner hastalıklara neden olmasa ben de kullanırdım ama dediğim gibi tamamen göz boyama amaçlı, ben güvenmiyorum.

KartalBey

Schesir konserve aldım nerden baksam 20 tane konserve çeşidi 4 - 5 tane dışında hep pirinç taneleri var azda olsa
ND nin normal maması sıkıntılımı Tahılsız Premium diye almıştım acana dan daha çok taze et oranı var Dı 🤔 ilkkez nd hakkında olumsuz yorum gördüm

PaladinLucie

Suzionline'ın yaş mama önerileri var blogunda bulabilirsiniz hepsini dikkatle incelemiş. Benim kedimin sevdiği ve içeriğini çok beğendiğim yaş mama kesinlikle N&D. Özellikle balıklı olanları tüy ve deri kalitesi içinde çok iyi.

Seneca

N&D her kediye iyi gelmiyor maalesef. Gerçi her kediye iyi gelen bir mama piyasada yok. İçeriği önceki senelere göre iyice değiştiği için N&D'nin kalitesinde ciddi düşüş var. Geçen seneki N&D mamanın içeriğiyle bu seneninki aynı değil. O yüzden şimdiki için konuşacak olursam, kesinlikle geçen yıllardaki formülleri kadar kaliteli değil. Çok fazla gaz yaptığına, kusturduğuna ve ishal-kanlı ishal yaptığına dair bir sürü şikayet var. 3 veterinere sormuştum üçü de önermedi zaten, mamadan dolayı hastalanan birçok kedi varmış. Yoksa ben de parasında değilim ancak şöyle bir durum da var: Hill's in içeriğinde de birçok tahıl var ama Karo'ya çok iyi gelmişti tüyleri parlamıştı resmen, mamayı görünce hoplayıp zıplar. Kediniz seviyorsa demek ki ona iyi gelmiş ama bence gözlemleyin, her mamada yapmamız gerektiği gibi :)