Patidaşlarımız İçin Yaş Mama Önerisi Yapabilirmisiniz (Kedi)

KartalBey

Merhaba şuan şezir mama kullanıyorum lakin fazla tüketmiyor
Prochoice olsun Reflex olsun bunları gayet iyi bir şekilde tüketiyor ben Premium segment seveceği bir yaş mama arıyorum
BU konuda yardımcı olabilirmisiniz

19 CEVAP

Gimlihanim

Gimcat fillet serisi, felicia konserveler, nd, animonda carny, reflex essential, nutri feline, schesir zaten kullanıyormuşsunuz. Bir de miamor un kedi çorbasını önermek istiyorum. Severse çok güzel sıvı desteği olur. İçerikleri de güzel.

huqi

Gimcat'in içeriği iyi hem de genel olarak seviyorlar.
Schesir sevmemesine şaşırdım benimkiler çok seviyor.
Nutri'nin de içeriği güzel ama benim kedilerde nutri sevmiyor. Bunların dışında n&d nin yaş mamaları çok sağlıklı ama sever mi bilemedim bence gimcat deneyin benim kedim Tomris çok seçici o bile çok seviyorsa hepsi sever diye düşünüyorum

Salihaylmz

Orta olarak felicia konserve ve Vets Plus et yüzdesi güzel içeriği **********lar gimcat her çeşidi güzel çok fazla çeşidi bulunuyor o yönünü seviyorum Bozita da deneyebilirsiniz benim kedim çok seviyor içeriği de güzel fena değil
Onun haricinde nd,scheir,nutri pahalı tabiki de şu sıralar bir konservesi 20ye yaklaştı

Salihaylmz

Mama lar*

KartalBey

Kuru mamasını N&D balıklı tahılsız kullanıyoruz
Schesir in neredeyse balıklı her çeşidini aldım tepkisi hemen hemen aynı
Vet's Plus ürünlerini pek sevmiyor
GimCat ve nd ürünlerini deniycem
Gourmet miydi purinanın o nasıl
Bazen diyorum hep balıklı verdiğim için mi yemiyor kuru mama yemesinde su içmesinde bir problem yok
Not schesiri koyduğumda yaşıyor bütün sıvı kısmını tüketiyor bir kısmını yiyip bırakıyor yarım yarım vermeyi deniycem lakin değişen birşey olacağını zannetmiyorum

KartalBey

Yemesi içmesinde vitaminin de maddiyatı düşünmüyorum

Yesilyesil9

Vets plus
Nutri
Felicia (konserve olan)

Salihaylmz

Gourmet purinanın evet şeker var içinde o yüzden hiç tavsiye etmem genelde veteriner hekimler iştahsız halsiz hasta kediler için veriyor onu
Benim kedim de aynı somonlu sadece seviyor sığır etli ağzına sürmüyor ilginç şekilde

KartalBey

Uyarı için çok teşekkür ederim listeden düşürdüm
Şuan ilettiklerğnize göre
Öncelik gimcat ve nd

Anonymus985465

Tavuk, hindi, schesir, nd, natura, nutri feline,animinda carny

Reflex essential favorim. İçeriği çok iyi. %74 et var ve vitamin eklemesi yok sadece E vitamini vardı galiba. Oldukça doğal. Gimcat, felicia konserverler, meo konserveler de güzel ama kıvam arttırıcı vardı galiba arada verilebilir. Nutri de güzel ama içinden ince kılçık kemik gibi şeyler çıkıyor dikkatli olmanızı öneririm verirken.

KartalBey

Kedi çorbası bak ilkkez duydum gimcat ın lattesinden veriyordum buda iyi 🤗 kullananların yorumları neler acaba içeriği nasıl

Palyaco

Felicia fleto konserve bol sulu

Seneca

Mümkünse Purina'dan uzak durun içeriğini hiç beğenmiyorum. Tavuk-Kuzu Eti diye belirtmeyip Hayvansal Türevsel-Yan Ürünler yazıp kelime oyunu yapıyorlar, mamanın içine ne kadar deri, kemik, sakatat varsa atıyorlar maliyetini düşürmek için bu yüzden et proteini ve miktarı düşük oluyor. Mama alacağınız zaman bunlara dikkat edin, markette satılan birçok kedi mamasında hayvansal türevler yer alıyor. Gourmet de market maması. N&D'nin de yaş mama anlayışını beğenmiyorum. Yaş mamayı zaten haftada bir veriyoruz ödül maması niyetine, içerisinde pirinç var bal kabağı falan var, ödül mamasında ben et ve et suyu arıyorum o yüzden içeriğini gereksiz buluyorum. Ayrıca pirinç, balkabağı olmasının sebebi de tamamen maliyeti düşürmek, dolgu malzemesi. Ödül maması olarak kullanacaksanız ki yaş mamaların günlük tüketilmesi önerilmiyor zaten N&D'nin içeriği "ödül" olmaya pek uygun değil ve içeriği tamamen göz boyamak için birçok gereksiz şeyle dolu. Etin bu kadar az olduğu yaş mamaları ben şahsen sevmiyorum ve önermiyorum, içerisinde bol bol et ve su olmalı, şeker olmamalı. Schesir'in konserve maması, Mera'nın yaş mamaları, Animonda Carny Ocean'ı öneriyorum ama Animonda Vom Feinsten'ı önermiyorum eğer bakacaksanız diye belirtmek istedim -içerisinde hayvansan türevler var- ve GimCat Yaş Mama'yı (her ne kadar içeriğinde pirinç olsa da) öneririm. Her premium markanın bütün ürünleri mutlaka çok iyi olmuyor. Mesela N&D mamalar çok fazla tahıl içeriyor ve birçok kedide üriner hastalıklara neden oluyor. Bu kadar dolgu malzemesi içeren bir mamaya ben şahsen o kadar para vermem çünkü içi besin değeri açısından bomboş.

KartalBey

Schesir konservelerde bile 10 gr pirinç var, 70 gr olanlar prinçsiz
Seçenekler yorumlar çok bende Tahılsız ve et oranı yüksek olanı ve seve bileceği bir ürün arıyorum Premium seviyesi olabilir fiyatı sıkıntı değil sağlıklı olsun kızım sevsin yeter