Kedim Nobet Gecirdi

Lokumtrak

Merhaba, lokum bugun ilk sara oldunu tahmin ettigim nobetini gecirdi. Yaklasik 2 dakika surdu. Ellerde ayaklarda kasilma, titreme, degisik hareketler sergiledi. Cok korktum. Kedisi sara hastasi olan var mi aramizda? Bakimi konusunda nasil ilerlemek gerekiyor?

9 CEVAP

Salihaylmz

Köpegim sara hastasıydı
Kafasına dikkat edin çarpmasın kriz geçirirken Videoya alıp veteriner hekime gösterin kesin teşhis için
Benim köpeğimin olduğu zamanlar tedavisi yoktu malesef şuan ne durumda bilmiyorum
kriz gecirirken yanında durmak kendine zarar vermemesi için beklemek kriz bittiğinde de sarılıp sevgi vermek korkmasini engellemek gerekiyor

Lokumtrak

Tesekkur ederim, videoyi attim yarin sara olup olmadigini anlamak icin testler yapilacak. 1 Saatte 4 nobet gecirdi.
Merak ettigim bu omurlerini kisaltan bir hastalik mi?

betulbakioglu

cok cok gecmis olsun

teddybal

https://www.adaveteriner.com/kedi-enfeksiyoz-peritonitinin-norolojik-formu-ve-gs-441524-tedavisi-k64
Burda ayrıntılı anlatmışlar tedavisini. Umarım iyi olur kediniz, çok geçmiş olsun 😔

gece18

Merhabalar, öncelikle çok geçmiş olsun. Tedavi kapsamında veteriner sizi bir şekilde yönlendirecektir diye düşünüyorum. Merak ettiğim bir şey var. Kedinizi ölmek üzereyken kurtardığınızı yazmıştınız. Nasıl bir durumdaydı? Veterinere götürdüğünüzde tanısı ne konulmuştu sonra iyileşti? Sara olup olmadığını hangi belirtisinde anladınız? Kaç aydır sizinle beraber. Hikayenizi merak ettim.

Salihaylmz

Çok üzüldüm fip olmasına Rabbim sabır versin
Umarım tedaviye başlarsınız en kısa sürede

gaiakedi

Çok geçmiş olsun, yardımlarınız bol olsun umarım. 🙏🙏

Lokumtrak

Kedim norofip cikti :(

Lokumtrak

Merhaba, herkese cok tesekkur ederim. Tedaviye basladik. 3. Enjeksiyon bugun yapildi.
Hikayesinden bahsedeyim biraz.
2/2/22 de sokakta buldum. Cok halsiz ve hastaydi, yemek yiyemiyordu. Agzinda yara varmis. Depo antibiyotik vitamin yaptilar. Agzi icin de gargara kullandik. Hemogramlarina bakildi, bagisiklik asiri dusuk cikti, vet boyle giderse olur dedi. Onu beslemeye, viusid di sanirim onu kullanmaya basladik. 11 martta yapilan hemograminda her sey cok iyi cikti. Bu arada kilo da aldi. 1.5 kilayken 1.975 olmus. Sonra kakasini disariya yapmaya basladi. Ben kum banin yerini degistirmistim, bana tepki veriyor sandim. Sonra yatarken kaka yaptigi fark edince, tutamadigini fark ettim. Veterinere goturdum tekrar. Poposuna bakip kasinda sorun var dedi. Depo sinir ignesi yapti, sinir sikismasi varsa da yanki giderici yapti. Ignenin 1. Haftasinda nobet gecirmeye basladi. Bir gunde 30a yakin nobet gecirdi. Yine ayni veterinere goturdum. Epilepsi dedi. Ben inanmadim; cunku epilepsi krizi geciren kedileri arastiridgimda kirizden sonra normale donduklerini gordum ancak Lokum’un arka patileri gucsuzlesti onu fark ettim. En son baska bir veterinere goturup ultrason da dahil bir dolu testin sonucunda norofip cikti ve su an enjeksiyonun 3. Gunundeyiz.

lokumthefipwarrior diye instagram sayfam var, orada 2 kriz aninin videosu var gormek isteyenler icin.