Kedisine Yumurta Kabuğu Ya Da Yumurta Yediren Var Mı ?

oykuyildiz

Kedisine yumurta kabuğu Ya da yumurta yediren var mı ?

Nasıl veriyorsunuz ?

13 CEVAP

Gimlihanim

Çiğ vermek zararlı tavuk yumurtasını. Ama bıldırcın yumurtası çiğ verilebiliyor. Ben olsam hiç riske atmam ikisini de iyice haşlardım açıkçası. Bizim kıza denedim ama yemedi malesef.

aslihan_e

@Huqi Çiğ vermek çok zararlı, salmonella ihtimali olabilir deniyor ama onu geçelim eğer mikrobiyal olarak zararsız bile olsa çiğ yumurta vücuda vitaminleri almayı engeller. Zehirlenmiş kediye çiğ yumurta akı içirmeyi önerirler bunun nedeni yumurta akının zehri çekmesi deniyor ama bunun yanında besindeki vitamin ve mineralleri de tutarmış. Bir veteriner sayfasında okumuştum. Bu yüzden özellikle kedi ve köpeğinizin bağışıklığı düşükse çiğ yumurta ile beslemek onu riske sokar diyordu. En azından yumurtayı su kaynayınca 2 dakika haşlayın. O zaman da hafif akışkan oluyor, tamamen çiğden iyidir.

huqi

Benim kedim pişmemiş yumurta çok seviyor her sabah ağlıyor. Çiğ vermek zararlı mı bilmiyorum ama çok arada veriyorum üzüldüğüm için.

oykuyildiz

Çiğ vermek parazit yapabilir Ya

Renklipati

Yumurta veriyorum 15 günde bir fakat kabuğunu hiç vermedim

sanurab

Hafta da bir bıldırcın yumurtasını kaynatıp veriyorum.

Ugurpolatt

Haftada 1 ve iyi haşlanmış olarak veriyorum.

oykuyildiz

Teşekkürler ❤️

Warriorsans

Olabildiğince az pişmiş şekilde vermeye çalışıyorum haftada 1 falan veriyorum ama kabuğunu vermedim hiç

Patili_1

Bazen arada yumurta veriyorum daha yeni vermeye başladım aslında ama sadece beyazını yiyor

huqi

@aslihan_e teşekkür ederim bilgilendirme için. Sabah mutfakta yumurtayı görünce bile ağlıyor aynı şekilde süt görünce olabildiğince vermemeye çalışıyorum ama bazen çok üzülüyorum öyle görünce dayanamayıp veriyorum.

fcylan

Kabuğu ile şöyle bir yorum okumuştum, kabuğunu yıkayıp fırınlıyorsunuz, sonra blenderdan geçirip, toz şeklini yoğurdun içine ekleyebiliyorsunuz. İnsanlara da öneriliyor bu formül, içerik olarak güçlü bir kalsiyum kaynağı oluyor.

Ozzey

Merhaba benimki eskiden deli oluyordu haslanmis yumurta sarisina artik bakmiyor. Sokaktakilere veriyorum bazen yavrular sariyi yiyemiyor onlara yogurda karistirip veriyorum. Normalde kedi icin beyazi faydali diye okumustum ama beyazini yemiyorlar ne yazik ki. Ve evet cig verilmez. Yagda kizartma bile onerilmiyor. Suda haslayip vermek en iyisi.