Kedimin İdrarı

cerenkybs

Arkadaşlar kedimin kumunu günde bir temizliyordum.Son zamanlar çok sık temizliyorum yani kumu neredeyse gün boyu temiz.Kedim de sık ve az az idrar yapıyor.Gece yaptığının bir tanesi büyüktü ama.Kedimde bundan başka bir değişiklik yok.Acaba kumu temiz bulduğundan mı sık giriyor?Hemen kötüyü çağırmak istemiyorum.

7 CEVAP

Renklipati

Yaş mama fazla yiyorsa ve suyunu da bol içiyorsa idrar daha fazla yapabilir bu dediklerim varsa..gözlemleyin idranı yaparken ses çıkarmıyorsa sorun yoktur günde 3 yada 4 kez bizimde idrar yapar..topun büyüklüğüne aldanmayın topaklanmayla alakalı..kediler temiz kumuda sever bu bile sebep olabilir..yinede gözlemleyin normalmi idrar yada ses çıkararak mi yapıyor

Salihaylmz

Benim kedim öyle kumu her temizledigimde geliyor yapıyor deli gibi
Kötüye yormaniz için başka yere yapması, yaparken yüz ifadesinde bir acı belirtisi veya anormal durumlar söz konusu olması lazim

cerenkybs

çok rahatlattınız teşekkür ederim

Anonymus683514

Benimki de kumu temizlerken başımda bekliyor ben kalkar kalkmaz giriyor yapıyor. Yapamaması yapmasından daha endişe verici bir durum. Yapıyorsa sıkıntı yok

Anonymus683514

Benimki de kumu temizlerken başımda bekliyor ben kalkar kalkmaz giriyor yapıyor. Yapamaması yapmasından daha endişe verici bir durum. Yapıyorsa sıkıntı yok

orhdoner

Merhaba benim erkek kedim de öyleydi önceden büyük top yapıyordu sonradan azaldı küçük yapmaya başlayınca hekime götürdüm idrar yolları enfeksiyonu olduğu çıktı ortaya iyi ki de gelmişsiniz dedi çünkü ilerlerse tıkanma oluyor bu sefer daha kötü oluyor dedi önceden nasıl yapıyordu sizin yavrunuz değişiklik gösterdiyse hekime gösterin bence çok geçmiş olsun umarım herhangi bir sıkıntı yoktur.

aslihan_e

Kediniz kısır mı? Kısır değilse çişten farklı olarak oraya bırakıyorlar kokularını biraz biraz. Normal çişten farklı oluyor çişe göre az olur. Kızgınlığa girmiş olabilir ama kısırsa su içmeye teşvik etmeniz, daha sıvı gıdalar yedirmeniz gerek.