Kedi Maltı Kaç Aylık Kedide Kullanılmaya Başlanmalı?

tugbakarya

Kedi maltını(tüy yumağı önleyici) kaç aylık olduğunda kullanmamız gerekir ve marka öneriniz var mı?

8 CEVAP

orhdoner

Merhaba 6 ve 7 aydan itibaren haftada 2 şeklinde başlayabilirsiniz.

Palyaco

4 ve 5 aylıkken başlanır ben hepsini denedim vest plus ve dr natures ten çok memnunum gimcat eskisini gibi deyil

Gizem8822

6 aylıkken kullanmaya başlayabilirsiniz asıl tüy dökümü o zaman başlıyor. Gimcatin maltını kullanabilirsiniz bizde işe yarıyor

Gizem8822

Kedinizi düzenli tarayın böylece daha az tüy yutmasını sağlarsınız

bademk

Ben kullanmaya başladığımda 4 5 aylıktı 6 aylıkken başlamayı öneriyorlar genellikle. Marka olarak gimcat kullandım. Vets plus öneriliyor ondan alacağım bir de

PaladinLucie

  1. ay başladımda Gimcat her gün 6 cm demiş ama kısa tüylü kediler için fazla bence. Hafta da 2-3 gün veriyorum yeterli geliyor. Taramayı unutmayın o zaman çok daha az tüy yutuyorlar.

meov

biz 3 aylıkken sahiplendik. veteriner 3 aylıkken malt, vitamin, balık yağı hepsini başlattı.

TekirKediMia

Biz 4 aylıkken başladık. Alışması için 2 cm kadar sıkıp haftada bir veriyorum. Her gün de tarıyorum bir sorunu olmadı şu ana kadar.