Kedilerde Aynı Mamayı Uzun Süre Kullanmak Zararlı Mı

emirhanaydin

Kısır kedim için aynı mamayı uzun süre kullansam bir sıkıntı yaşar mıyım ? (Acana kısır kedi maması)

5 CEVAP

orhdoner

Merhaba iyi geldiyse kullanabilirsiniz isterseniz aroma değişikliği için başka çeşitlerinden rotasyon yapabilirsiniz.

Seneca

Sık sık değiştirmek önerilmiyor zaten. 6 ayda 1 değiştirilebilir bence, eğer çok istiyorsanız. Kedinize iyi gelmiyorsa direkt değiştirin

Palyaco

Arada mamasina başka mama karıştırın aramo değişikliği mamasindan bikmasin

simbakedi

senelerce aynı mamayı kullanmak zararlı bence. kedinize 6 ay x mamasının tavuk aromalısını kullandıysanız mesela sonrasında aynı mamanın balıklısını kullanmanızı tavsiye ederim. ondan da 6 ay sonra y mamasının tavuklusunu kullansanız daha iyi olur bence. acananın mesela all life stageslerini deneyebilirsiniz, özellikle pacifica öneririm. kedime en iyi gelen mama buydu. sonrasında acana ile natures variety, mera gibi mamaları dönüşümlü kullanabilirsiniz. bütçenize uyuyorsa orijen de olur

Salihaylmz

Uzun süre aynı mama kullanılabilir aroma değişikliği yapılabilir
Bir sorunu yoksa bir şey olmaz çok isterseniz 1 seneden uzun süre kullanılır
Kullandığınız mama da kaliteli sonuçta