Kedime Süt Tozu İçirmeli Miyim?

Kedim 6 aylik ve kilo alması gerekiyor süt tozu içirsem kilo alir mi?

7 CEVAP

Gunesyildirimm

Süt tozlarının üzerinde yaşlı ve yetişkin kediler için de kullanılabilir yazıyor. Ben ge geçen gün instagramda barinak_melegi nin böbrek hastası kedilerinin su alımını arttırmak için süt tozu verdiğini görmüştüm. İnstagramdan bakabilirsiniz link de eklemiş. O da veteriner ve öneriyordu süt tozunu. Ben de alıp ödül maması gibi bol suyla karıştırıp arada bir vermeyi düşünüyorum su alımını arttırmak için. Yine de veterinize sorabilirsiniz. Ama ben bir zararı olacağını düşünmüyorum aşırı olmadığı sürece. Barınak meleği çok güvendiğim bir veterinerdir bakarsanız sayfasına anlarsınız zaten hayvanlara zarar verecek bir şey önermez

Ozzey

Merhaba
:)) zaten icmez ki deneyin veterinize danisip. Ama denildigi gibi bagirsak florasink bozar. Zaten zayifsa hayvani iyece hasta edebilirsiniz. Onu yerine islak mama verebilirsiniz. Kedi corbasi istahini artiracak seyler. Vitamin verirseniz veto tavisiyeli onlar da istahini aciyor. Sut sut tozu tavsiye etmiyorum.

PaladinLucie

Kediler için özel satılan süt tozları zaten kilo alsın diye verilmiyor. Anne sütü yerine annesiz kalmış yavrulara mecburen veriliyor.
Lütfen kafanıza göre iş yapmayın veterineriz uygun görürse zaten müdahale eder. Bu hayvanların bağırsak floraları çok hassas. Protein ve yağ sindirmek için evrimleşmişler.Çoğu hayvansever tahıllı mama bile kullanmıyor kaldı ki süt ve süt ürünleri kedilerde tavsiye edilmez.

Renklipati

Kilo aldıracak bol bol kaliteli yaş mama verin,kuru mamasını da bir okadar kaliteli üst segment bir mama alın, ayrıca veterinere danışarak vitaminde alabilirsiniz..emin olun süt tozundan daha yararlı olacaktır bu dediklerim..süt tozu genellikle yavru kediler de anne sütü alamayan kedilerde işe yarıyor

Salihaylmz

Taurinli ve veteriner markalı süt tozlarını tercih edin kullanacaksanız
Kilo aldırmak konusunu bilemem ama vitamin desteklidirler
İştah açmak için başka şeyler de deneyebilirsiniz
Kuru ve yaş mamayı karıştırmak gibi veya somon yağı kullanma gibi

Gimlihanim

Süt tozu verilir mi bilmiyorum. Bunu veterinerinize danışmalısınız. Ama kilo aldırmak için bol bol yaş mama verebilirsiniz. Eminim sevecektir. Ama tabi kilo aldırma isteme nedeniniz nedir onu da anlamadım. Size zayıf geliyor olabilir ama normal sınırlardaysa kilo aldırmanızı hiç önermem.

Kısırlaştıracagiz ama zayıf olduğu için olmuyor o yüzden veteriner kullanabilirsiniz dedi ama işe yarar mı yaramaz mi bilemedim o yüzden buraya yazdım