Kedimi Kısırlaştırdım Ne Zaman Yemek Yedireyim

iremdemir16

Az önce veterinerden teslim aldım uyanmış, ne zaman yemek vermeliyim ne zaman su vermeliyim yardımcı olur musunuz

6 CEVAP

buusracikk

Geçmiş olsun öncelikle. Tamamen kendine gelmeden mama su vermeyin kendisi yiyor benimki kendine geldikten sonra kendi gidip yemişti zorlamayın

iremdemir16

Çok sağolun

Renklipati

Geçmiş olsun öncelikle, anestezi etkisini tamamen kaybedince su ve mama koyun kendisi gidip yerse yer,yoksa zorlamayın kusabilir, o düzelince kendisi yiyor

cat_expert

Veteriner hekiminiz söylemeliydi normalde.

Birkaç saat sonra su verebilirsiniz, yürümesinde bir sorun yoksa sendelemiyorsa 3-4 saat sonra da az az yaş mama verebilirsiniz yarına kadar kuru mama vermeyin kabız ihtimaline karşılık az porsiyonlarla yaş mama verin yarına kadar.

eneskolon

kuru mama vermeyin yaş mama ve su ile besleyin 3 gün

Seneca

3 hafta önce kısırlaştırdık biz de. Anestezi etkisi geçene kadar sakın mama vermeyin boğulur, ölür. Önce su verin, yutkunmasını gözlemleyin, eğer yutkunmasında sıkıntı yoksa bir kaşık yoğurt veya kefir verin. Anestezi etkisi geçene kadar yaklaşık 20 saat aç kaldığı için bağırsakları bomboş mama ağır gelir, probiyotikler bağırsaklarını böyle bir süreçte yormaz. Eğer su içmiyorsa kesinlikle mama da vermeyin. Diyelim akşam su içmedi mama da yemedi, gece yesin diye mamasını ve suyunu bırakmayın siz uyurken ne olacağını bilemezsiniz. Suyunu ve yoğurdunu verdiğiniz zaman yese de yemese de başında durun, yedikten sonra tamamen kaldırın- yemezse de tamamen kaldırın. Bugün hiçbir şey yemek istemeyebilir. Zorlamayın. Gece zaten önüne bir şey koymayın, şimdi yese de yemese de mamayı kaldırdıktan sonra bir sonraki öğününü sabah verin. Bizim tuvaletimiz en büyük boy, içine temiz kumaşlar serip kapısını çıkmasın diye bantlamıştım çünkü yürüyemiyordu düşünce kalkamıyordu ve acı çekiyordu. Orada uyutmuştum hoplayıp zıplaması diye. Ayrıca etrafa kusabilir hazırlıklı olun.