Gözünün Üstünde Tüyü Seyrek

Chataluck

Kedilerin gözleri üzerinde kemik civarı tüyleri seyrek mi olur? Veteriner sıkıntı yok dedi ama baya seyrek tüyleri o civarda

14 CEVAP

aslihan_e

Evet evet çok normal. Yavruyken genelde tüy oluyor sonra dökülüyor çoğu kedide. Kedimin birinde o kısım kel neredeyse. Eskiden bilgim yokken mantar merhemi deri merhemi falan sürerdim kedilerime. Normal bir durummuş. Yaşlı bir kedim de var, o da öyle, hiç sıkıntı çıkmadı.

meov

genelde seyrek olur. bizimki de seyreldi. veteriner sıkıntı yok diyorsa bir şey yoktur.

TekirKediMia

Sürekli kaşınıyorsa ve tüyleri dökülüyorsa uyuz olabilir. Bir süre gözlemleyin derisinde kızarıklık vb. de varsa tekrardan veterinere danışın bence. Sadece o bölgede tüyleri daha azsa ve başka hiçbir problem yoksa kedinin cinsinden kaynaklı normal bir durumdur mevsim geçişi kaynaklı da olabiliyor şu dönemde.

Warriorsans

Ekstra kaşıntısı kızarıklık ya da yarası yoksa Gayet normal

Warriorsans

Ekstra kaşıntısı kızarıklık ya da yarası yoksa Gayet normal

yumak_bey

bizimkide öyle normal

yumak_bey

bizimkide öyle normal

natasha_nk

Scottish fold mu kendiniz?

natasha_nk

kediniz

natasha_nk

Hemen hemen her kedide olabiliyor normal bir durum ama yukarıda bir kullanici kedi cinsinden kaynakli diye bir yorum yapmış da o çok dogru eger scottish cinsi kediyse genelde göz ustunde tuylerinde seyrelme oluyor dökülüyor. Genelde scottish cinsi kedilerde bu durum sıklıkla.görünüyor ve çok normal bir durum

Chataluck

Evet scotish 4 aylık. Doğduğu günden beri böyle. Kaşınma ya da tüy dökme görmedik şu ana kadar. Sanırım normal. Cevaplarınız için teşekkürler

Ozzey

Bizimki de oyle.

Gimlihanim

Genelde seyrek olur zaten. Extra olarak kaşıntı, kızarıklık, döküntü, kabuklanma yoksa gayet normal bir durum.

Chataluck

Teşekkürler