Hasta Kedi

Hasta kedim çok uzun zamandır yemek yemiyordu burnu tıkalı olduğu için.2-3 gündür az da olsa yedirmeye başladık.Bugün tavuk kızarttım etini yine çok az yedirebildim ama inatla kemiğini yedi etin.Geri kalanını istemedi yine bıraktı.Tüm gün kemik yedi normal mi?

8 CEVAP

aslihan_e

Evet onlar kemiği daha çok seviyor, doğaları gereği sanırım. "Etinden ye bak kemiğini temizledim sana." derim zorla elimden kemiği kaçırırlar. Ağzına eti sokarım yemez kemiklerine devam ederler. Artık kokusu mu çekiyor, kalsiyum olarak faydalı olduğu için içgüdüsel mi bilmem. Kemik istiyorsa bırakın yesin. Normalde sert kemikler özellikle kızartma kemikleri dişlerine zarar verebilir ama şuan hasta olduğu için onu yiyorsa yesin bari. Haşlanmış yer mi bilmem ama uzun süre haşlarsanız kemikler bayağı yumuşuyor, o zaman kolay dağıldığı için yemeleri de kolay oluyor. Ama kızartmayı daha çok tercih ederler. Onların da damak zevki var.

Sizin tavsiyeniz üzere bir kaç gün tavuk suyu içirdim toparlamaya başladıı çok teşekkür ederim🙏 Kemiği verdim kıyamadım sonra dediğiniz gibi sert diye boğazına kaçar çiğneyemez diye geri aldım korktum baya yine tavuğu yemedi ama bunada şükür.Sadece kemik yiyince korktum iyice paranoya yaptılar beni

orhdoner

Merhaba öncelikle çok geçmiş olsun kemik vermeyin istese bile bagırsaklarını parçalayabilir ne olur ne olmaz siz önlem alın. Bol sulu evde haşlama ciğer tavuk yapıp verebilirsiniz. Bir de benim kedimde de vardı 1 yıl boyunca uğraştım burnu hep tıkalı ciğerleri doluydu yara oluyordu hapşırmaktan sürekli burnu ben de zeytinyağı sürüyordum burun çatlağına iyi geliyordu bir de pamuğun ucunu burnuna sokup temizlemeye çalışıyordum ki ordan en azından nefes alsın diye çok zor bir durum umarım bir an önce eski haline döner acil şifalar diliyorum 🙏

Salihaylmz

Kemik bağırsak tıkar
Tavuğu kızartmak yerine haşlayın
Bir şey yakıyorsa gourmet yaş mama alın( içeriğinde şeker var ama genellikle hasta kediler için vet hekimler veriyor bir iki kez)

Salihaylmz

Bir şey yekiyorsa*

Salihaylmz

Yemiyorsa*

Poncinto

Kemiği ne olursa olsun vermeyin lütfen o gördüğü zaman ister o görmeden atın dırek etı gösterin birde eti haşlayıp verin daha çok seviyorlar sanki benim gözlemime göre böyle sulu tavuk haşlamadık verin çok seviyorlar hele haştayken mana değil bunu yemek istiyo benimkiler

AsumanAtilgan

Geçmiş olsun,
Kemik vermeyin, geçen benimki parça parça kustu, haşlayın ve ciğer pişirip verebilirsiniz fakat veterinere götürün