Merhaba Ben Yavru Kedi Sahiplenmek İstiyorum.bakımı İçin Ne Almam Gerek Öncelik Olarak

Yelda16

Merhaba Yavru kedi sahiplenmek istiyorum öncesinde en gerekli ne alabilirim beslenme ve bakımı için hazırlık yardımcı olurmusunuz

10 CEVAP

Zeytinhanim

Bende yeni yavru kedi sahipleniyorum benim de eksiklerim vardır elbet ama bildiğim kadar yardımcı olmak isterim. En başta kaliteli içeriği güzel bir Yavru kedi maması ideol büyüklükte kedi tuvaleti kokusuz öneriliyor ama ben bilmeden kokulu almışım tercih sızın kedi kumu vakit geçireceği bir kac oyuncak ben top tırmalama tahtası ve 3 katlı kedi oyuncağı aldım oltasıni ve yatağını kendim yaptım yatak çok öncelikli görünümüyor ama bence başta alışması ve rahat etmesi için imkanınız varsa almanızı yada yapmanızı öneririm eminim benim de eksiklerim vardır daha

D-O

Kedi sahiplenme ve kedi bakimi icin youtubedan videolar izleyebilirsiniz. Kediler hakkinda bircok bilgi veren suzi online diye bir blog var ona da bakin.
Ben aklima gelenleri siraliyim:
İlk is veterinere goturun muayenesi yapilsin.
İcerigi guzel mama alin, benim kedim yetiskin ve kisir ben nd marka kullaniyorum ama bircok baska marka var.
Kedi kum kabi, kuregi ve kumu alin. Kokusuz olmasini oneririm. Kedi kumunu mama ve suyunun yakinina koymayin. Kum kabindan dokulen kumlar icin kum paspasi da alabilirsiniz.
Top ve olta tarzi oyuncaklar alabilirsiniz yalniz tuylu ve cubuklu oyuncaklari ortada birakmayin, oynattiktan sonra kaldirin.
Su ve mama kabini yan yana koymayin cogu kedi mamasinin yanindayken az su iciyor.
Tirmalama tahtasi alin.
Bir de kedi yatagi alirsaniz icine yatar kendi alani olur.
Bunlar bence en gerekli olanlar. Tabi baska esyalar ve oyuncaklar var, zamanla ogrenir bakarsiniz

Anonymus683514

Kum, kum kabi, kurek, yavru kedi maması, mama ve su kabı, taşıma çantası acil lazim olanlar.

Oyuncak, yaş mama, vitamin, tirmalama tahtasi gerekli ama aşırı acil değil.

Bütçeye göre ev, yatak vs alınabilir ama kullanmama ihtimali yüksek

Ek olarak

Zeytinhanim

Yakında sokaklar yavru kedi dolacak birine sıcak yuva olmanızı tavsiye ederim ☺️

orhdoner

Merhaba hayırlı olsun şimdiden alacağınız yavrunuz için saglıklı uzun ömürler dilerim 🙏 Öncelikle kum kabı, kürek, kum, içeriği güzel kuru mama, taşıma için box alabilirsiniz. Mamanız için bütçe belirtmediginiz için birşey diyemedim. İyi içerikli mamalar Acana kitten, bozita kitten, orjen ya da mera çok iyi mamalardır. Onun dışında orta segment olarak prochoice, mystic, bonachibo markalarına da bakabilirsiniz. Yavru olduğu için hemen malt almanıza gerek olmayacaktır 7 aydan sonra alıp kullanabilirsiniz. Onun dışında veterinere götürüp muayene ettirip iç dış parazit daha sonrası için de karma, kuduz ve lösemi aşılarını yaptırabilirsiniz. Lösemi herkes tercih etmiyor istemezseniz yaptırmayabilirsiniz. Yaş mama olarak da schesir, nutri, felicia konserve çeşidinden bakabilirsiniz güzel içerikli olanları yazdım. Şimdilik aklıma gelenler bunlar tekrardan hayırlı olsun sokaktan bir can kurtardığınız için teşekkür ederim kendi adıma 🙏

meov

sahiplendiğiniz kediye göre tavsiyeler değişecektir.
taşıma çantası, tuvalet kabı, kedi kumu, kürek, mama kabı, su kabı, kuru mama, yaş mama, malt, balık yağı, vitamin, oyuncak olta, tırmalama tahtası, tüyleri için tarak yada eldiven, bi de size tüy toplayan rulo.
bunların dışında hemen veterinere götürüp iç dış parazit ve karma 1 aşılarını yaptırırsınız.
2 aylıktan küçük olmasın, annesinden iyi süt alsın, 3 aylık falan iyidir.

Yelda16

Cevabınız için teşekkür ederim henüz yavru kedi bulamadım ama çok istiyorum

hannnngggg

öncelikli olarak iyi bir (karar) almalısınız bu hayvanın ömrü ortalama 20-25 yıl diyelim ona refahı sağlığı icin kaliteli bir yaşam sunabilecek misiniz bunu iyi düşünmek gerekiyor herkes kedi sahiplenmek istiyor ama sonu o kadarda harika bitmiyor, ve şuradaki calico adlı kişinin kedisini alıverin kurtulsun hayvancağız

Salihaylmz

Kaliteli mama
Kapalı kedi tuvaleti
Kum ve paspas
Tırmalama tahtası
Özellikle isterseniz kedi yatağı
Mama kabı ve su kabini özellikle almanıza gerek yok kase şeklinde porselen veya cam olsun yeterli
Yaş mama kabı için de düz tabak tercih edin

Warriorsans

İçeriği güzel bir mama, ileride de kullanabilmeniz için yeterli ölçülerde tercihen kapalı bir kedi tuvaleti, kedi kumu, kum küreği en temel malzemeler bunlar sanırım