Kedi Tırnak Kesimi

Merhaba benim dışı kedim var ve 1.5-2 yaşında ve tırnak kesimini yaparken çok sıkıntı çekiyoruz normal şartlarda asla kestirmiyor ama hani kızgınlık dönemine girerse o zaman eh işte şöyle böyle kestiriyor ama onun harici asla kestirmiyor.Yavru iken bi iki sefer kestim sonra büyüdüğü için veteriner kessin dedim hep o kesti ama artık kesmek istiyorum ama alışkın değil ne yapabilirim.

11 CEVAP

Ankara Etimesgut Sincan veya bu çevreler de önerebileceğiniz veteriner falan varmı Çünkü geçen ay veterinerimizle kavga ettik o yüzden Olay da şu şekilde OLDU. Biz her zamanki bir veterinere gittik kendi veterinerimiz vardı zaten Atakent Mahallesi'nde Atakent veteriner kliniği kedimiz aşıya götürdük aşıdan sonra tırnak kesimi yapacaktık biz söyledik veteriner kesmeye çalıştı ama kedimiz biraz hırçın olduğu için veteriner sinirlendi ve bir daha kedinize buraya getirmeyin belki sizden para alırsam Bir daha getirmezseniz dedi normalde paralı ymış ama bizden hiç para almadı ve kedimizin çok hırçın olduğunu ve bunu bizim yaptığımızı söyledi ama biz öyle bir şey yapmadığımızı söyledik ama veteriner kedi istemedi ve bir daha getirmeyin buraya dedi çünkü tırnak kesiminden para almadığı için çok ceza yemiş ne bunun suçlu bizi attı o yüzden yeni veterinere gitmeyi düşünüyoruz sizce haklı mıyım haksız mıyım

D-O

Benim kedim wanpy sivi odul mamasina deli oluyor. Biri onu yalatirken ben de hizlica kesiyorum.
Eger teksem cok uykulu oldugu anda nazikce kesiyorum ama genelde ayak tırnaklarina sira geldiginde kalkip kacmaya basliyor :D
Kediniz cok hircin degilse bu dediklerim ise yarar diye dusunuyorum. Benim kedim cogu zaman sevmese de tolere eden bir kedi.

D-O

Ek olarak, yavas yavas alistirmaya calisabilirsiniz. Mesela elinizde odul mamasi varken ona yedirirken bir tirnak kesin odullendirin. Boyle asama asama alisabilir bir ihtimal.

D-O

Hicbir kedinin tirnak kestirmeye hevesli olacagini sanmiyorum ama tolere edebilir, odul mamasiyla yavas yavas denerseniz

Peki alışır mı belki zor olur ama böyle internette tırnağı uzadığı zaman gelip kestiren hayvan gibi olurmu acaba olmasada olur ama yani alışırmi ne yapmam lazım

Sezgek

Merhaba benim kedim hiç asabi değildir ama tırnak kestirmekten nefret eder veterineri de hiç sevmez size bunları diyen veteriner bildiğin saçmalamış ücret konusuna gelince ben daha bir kere bile tırnak kesmek için ücret vermedim ama kendim kesiyorum çünkü veterinerde çok stres oluyor ben derin uykudayken kesiyorum uyanıkken asla kestirmez çünkü böyle onu bir güzelce seviyorum o iyice mayışıyor derim uykuya dalıyor sonra başlıyorum kesmeye uyanmazsa iki patisini de yapıyorum uyanırsa tekrar dalmasını bekleyip diğer patisini kesiyorum

yumak_bey

Tırnak kesimleri paralı diye biliyorum ama böyle bir yazı yok internette vs. kafalarına göre alıyorlar sanırım neyse haklı olduğunuzu düşünüyorum bir hayvanı özellikle kedi gibi bir hayvanı hırçınlaştırmak sizin elinizde değil, hayvana şiddet gösterilmediği sürece ne âlâkâ? Veterinerler hırçın kediler için eldiven takıyor, para vermemek için mi almamış acaba :D Ve yaklaşımı çok kaba, son olaya kadar para almaması kendi tercihiydi bir, ikincisi ise ceza? Kimden almış ya :D Ceza almak yaramamış sanırım birden fazla ceza aldığına göre... Sinirlenip ağzına geleni söylemiş resmen. Üstelik veterinersin yani hep sakin agucuk bugucuk hayvan gelmeyecek yapamayacaksan niye seçtin .d Ödül mamasıyla kandırarak yapabilirsiniz ikinci önerimde ensesinden gerdirin ve evde bir kişi yapsın o tutma işlemini sizde acıtmayacak şekilde patisini iyice kavrayıp pembe dokuya gelmeyecek şekilde kesin. Umarım işe yarar 🤷🏻‍♀️

Söyle kediye şiddet tabiki yok gül gibi bakıyorum ben kizima hiç bir şeyi eksik değil kilo aldın diye sırf kaliteli mamaya geçtim Royal canin aldım biz her seferinde aynı veterinere gidip bu işlemleri yaptırıyorum ama nedense en son gittiğimde bize kedinizi siz hircinlastiriyorsunuz dedi ve bize çok kaba davrandi normalde para aliniyormus ama bizden kendisi asla para almadı ama gittiğimizde para verin belki bir daha getirmezsiniz dedi bize olay bu yani şimdi gidiyimmi veterinere yoksa bu veterienre devam mı eddeyim

Unuttum şunu yazmayi kızgınlık döneminde olmadığı zaman ne tüylerini tarayabilitim nede tırnak kesebilirim tüylerini nasıl tariyavilirm

beyzathemoc1

Kısırlaştırırsanız asabi olmaz

Yesilyesil9

Ben de kedimin tırnaklarını kendim kesmek istiyorum ama zarar vermekten korkuyorum ve hep veterinere kestiriyorum. Damara kadar yaklaşmadan kesiyoruz değil mi gördüğüm kadarıyla kendi kesen çok kişi var sandığım kadar zor değil sanırım