Kedimi Karıncalardan Nasıl Uzak Tutabilirim?

yumak_bey

Evet malum havalar ısınıyor ve hâlâ nereden geldiğini bilmediğim karınca kardeşlerim 😣 kendimi bildim bileli uğur böceği, kelebekten bile korkarım geçen sene kedim bir şey patiliyordu bir baktım karınca kolonisi sldğsjfr 😝 karınca tozu aldık süpürgeliklerin dibine döküp dışa dökülenleri çektirdi annem süpürgeyle ne kedim yalayabildi ne de karıncalar geldi çok rahatladım fakat :( bu sene nasıl olacak bilmiyorum daha doğal bir yöntem önerebilir misiniz ya da yine aynı şekilde mi yapayım çok pimpirikliyim ve kaygı sorunlarım var kedime bir şey olsun istemiyorum 🙏🏻❤️

8 CEVAP

D-O

Karincalar icin karbonat oneriliyor. Ama kediniz yemesin dikkat etmek gerekli

Sezgek

Karıncaların geldiği yere dikkat edin mutlaka delik gibi bir şey vardır orada birazcık pul biber dökün çok ayak altı değilse kedin çözüm bende öldürmek istemiyordum ama pencereden duvarın dibinden geliyorlardı ve bana çok sıkıntı yaşatıyorlardı sonra netten araştırdım pul biberi denedim ve kesin çözüm asla gelmiyorlar tamamen kurtulmuştum ama pul pişerdi ordan hiç almadım yaz boyunca zaten böyle minik bir delikti tamam köşede oraya birazcık koymuştum

Anonymus683514

Sıcak silikon ile delikleri kapatabilirsiniz. Zencefil de patiyle pat pat vurarak öldürüyor ama yemiyor

Salihaylmz

Ziraatten kedilere zararlı olmayan hafif ilaç alabilirsiniz ben öyle yapiyorum kirmizi kapaklı bir ilaç senede 1 kez sadece kullanıyorum tüm sene hatta 2-3sene hiç böcek dahi olmuyor evde

Warriorsans

Bizde de malesef mutfakta gelmeye başladılar aslında geldikleri deliği biliyorum ama kapatarak yada ilaçlayarak onlara zarar vermek istemiyorum. Nasıl baş edicem bende bilmiyorum:/

Anonymus683514

@Salihaylmz adını verebilir misiniz ilacın?

yumak_bey

öyle olduktan sonra aynı yöntemle (süpürge) ilacı dökerim :((

Kendi uyguladığım ve sonucunu aldığım karışım var karanfilli su kötü kokuyor sıktığınız yerde iz bırakabiliyor ama karıncalara çözüm hem öldürmemiş oluyorsunuz,aynı zamanda ortalıkta şekerli yicekleri de bırakmamaya özen gösteriyorum.Kedilerin hoşlanacağı bir koku olduğunu sanmıyorum ama önceden koklatın tepkisini ölçün