Kedimin Isırma Problemi

Casperbeyy

Casper bizim ilk kedimiz haliyle biraz tecrübesizdik ve onu küçükken elimizle oynatmış bulunduk.şimdi de hep elimizi ayağımızı ısırıyor.tek bizi ısırsa neyse koltuklar hep diş izi.bu gidişle eve yeni koltuk takımı aldıracak annem bana :)😂var mı bunun bir çözümü

3 CEVAP

Salihaylmz

Tırmalama tahtası kullanmıyor mu hiç
Baştan eğitim şart sizinkine mecbur biraz zor olsa da öğrenir
Isırdığında başka şeyler yaptırma
Oyun oynayarak yorma
Evde ona uygun eşyalar alma kedi kulesi kedi rafı cam yatağı vs gibi

Casperbeyy

Tırmalama tahtamız var ama çok sık kullanmıyor ,kullansa da tırnakları için.ısırmaya çözüm bulamıyoruz ne yazık ki

Ozzey

Merhaba isirdiginda elinizi cekin. Bir sure ellemeyin. Bir de size gore normal seviyor olabilirsiniz ama ona gore sevmeniz hasin geliyor olabilir. Bir de karnini cok ellemeyin. Karnini ellemek avci hisseni tetikliyor diye okumustum. Hani uyurken caktirmadan oksuyorum yoksa uyanikken elletmez gobesini. Tahta icin kedi otu alin icine alina koyun ya da sprey alip uzerine sikin alisinca ona gider. Bir de duzenli kestirebilirsenkz tirnaklari cok sorun olmaz. Ben kesmeye cesaret edemedigim veterinere de surekli gidemiyoruz cok stres oluyor. Ondan bizim koltuklar da gitti.