Mama Seçimim Hangisi Olmalı?

Merhaba benim 3 tane kedim var 1 i kısır 2 si kısır değil, manalarını ayrı koyamadigim için kisirlastirilmamis mama kullanıyorum ama sağlık sorunu olurmu kısır kedide, yada kisirlastirilmamis mama alsam diğer kedilere sıkıntı yaratır mı ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim 🙏

3 CEVAP

orhdoner

Merhaba kısır kedilerin mamalarının içeriğinde magnezyum fosfor oranları düşük olur. Yüksek olduğu zaman idrarda ya da böbreklerde struvit taşına sebep olabiliyor. Bence kısır kedinize kısır mama kullanmalısınız.

yumak_bey

dayıma sormuştum bunu veteriner kendisi kısır olmayan kedilerde kısır mama kullanabilir

Salihaylmz

Benim kedim kısır yetiskin mama kullanıyoruz
Biz de biz sorun olmadı ama sizin kedinizde bir şey yapar mı bilemiyorum
Diğer kedileriniz kaç aylık ne zaman kisirlastiracaksiniz