Kedim Çöpü Karıştırıp 2 Gündür Çöpteki Eti Yemiş…

Seneca

Bu sabah kedimin miyavlamasına kalktım. Yerde oturuyordu. Neden miyavlıyor diye bir baktım ki yerde kemik duruyor. Önceki gün tavuk falan da yememiştik uyku mahmurluğundan ayaklarıma falan bakıyorum artık :D bir parmak eksik mi diye. Neyse, tavuk 2 gün öncesinden kalmış üstünde hep çay vardı. Biraz kemiğin başından yemiş hemen aldım çöpe attım ağzını bağlayıp kapattım. Halılardaki çayları temizledim. Odamdaki halıda küçücük siyah bir böcek vardı. İlk çay sandım. Kedinin kısır olmasını geçtim, ev yemeği yemesini ve hatta çöp karıştırmasını da geçtim, tavuk çürüdü mü diye düşünüyorum. Çöpler kapalı ama bir şekilde kapağını açıp poşeti didik didik ediyor. İlk kez böyle bir şey yaptı. Eve aldığımız günden beri ev yemeği verdiğim gün sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Sokak alışkanlıklarını devam ettiriyor. Endişem sağlığına bir şey olması. Karo’ya bir şey olur mu? Yoğurt mu yedireyim? Araba şu anda yok ve veterinerimizin olduğu yere otobüs gitmiyor, gitmek için 2 otobüs değiştirip 40 dakika yürümem lazım. Bu soğukta Karo’yu götürsem bir şeyi varsa üstüne üşütür, hasta olur. Fikirlerinizi bekliyorum

8 CEVAP

orhdoner

Merhaba çok geçmiş olsun öncelikle bu çılgınların ne zaman ne yapacakları belli olmuyor 🙈Varsa ev yoğurdu ılık şekilde ya da probiyotik yoğurt verebilirsiniz. Bir de gözlem yapın hareketlerinde değişiklik, kusma , titreme, göz bebeklerinde değişiklik olursa hemen acil veterinere götürün. Umarım bir sıkıntı olmaz tekrardan acil şifalar diliyorum 🙏

Seneca

Ev yoğurdu yoktu ama doğal olduğuna güvendiğim bir yerden aldığım yoğurt vardı. Koydum şu an yiyor. Bizimkisi sokaktayken de çöpten çıkmazdı, zengin olup hobi amaçlı hırsızlık yapanlara benziyor. Başına bir şey gelmesin de yemesine bir şekilde engel olurum :)

orhdoner

İyi yapmışsınız şifa olsun umarım birşey olmaz 🙏 Sormayın bizimkilerde de o huy var sokaktayken de çok yapıyorlardı dediğiniz gibi hep çöpün içine girip karıştırıyorlardı. O yüzden ben mutfağı kapalı tutuyorum çünkü herşeyi karıştırma huyları var korkuyorum birşey olcak diye sizin de dediğiniz gibi.. Demek ki bazı çocukların içinde var değişmiyor 😄

Seneca

Aynen öyle. Uyurken yapmış, normalde de yapıyor direkt müdahale ediyorum. Mutfağın kapısı sürgülü olduğu için araya patisini sokup açabiliyor. Teşekkür ederim 😄

Bisey olmaz bence. Sokakta da neyi yemeleri gerek neyi yememeleri iyi ayirt eder kediler. Yenecek durumdaymis demek ki :D bizimki de cöp sever. Ben ona temiz ona ozel bi çöp yapmıstim. Icine yiyebilecegi seylerden atiyordum ödül mamasi da. O ordan karistirip yiyordu. :D sokak kedilet çöpü çok seviyor. Öyle temiz bi çöp yapabilirsiniz hem o mutlu olur hem de yiyecekleri siz koydugunuz icin iciniz rahat olur. Bide nornal yemesini istemediginiz etleri baska bi posete koyun ulasamayacagi bi yere hemen atin. Cunku her turlu kokusunu alip deşerler.

edmrcglu

tok evin aç kedileri benimki doğduğundan beri ev kedisi olmasına rağmen tavuk yediğimiz gün gidip çöpten kemik kaçırıyor sokaktan sahiplendiğim prensesim kraliyet seviyor hiç yapmaz böyle şeyleri

Seneca

😂😂 ben de bir tek bizimkinde var sanıyorum. Çevremdeki kediler akıllı uslu bizimkisi çöp eşeliyor. Çok içimi rahatlattınız, Karo’da da herhangi bir davranış değişikliği kusma falan olmadı. Çok teşekkürler ☺️

Ayben bisi olsa coktaaan olurdu ;)