Kedimin Dışkısı Çok Az Ve Boğum Boğum

yumak_bey

İğrenir misiniz bilmem ama, kedimin (1 yasında erkek scotish) dışkısı hep boğum boğum zorlandığını sanmıyorum ses çıkarmıyor çok fazla çiş yapıyor ama dışkısı idrara göre az normal mi sizce ve küçük küçük yapıyor dışkıyı küçük parçalar hâlinde oluyor idrarıda çok büyük çok su içiyor günde 50 gr Advance kısır mama yiyor, anlattıklarıma göre bir sorun var mı?

7 CEVAP

Gizem8822

Dışkısı sert mi? Öyleyse kabız olabilir. Probiyotik kullanmanızı tavsiye ederim. Zeytinyağınıda öneriyor çoğu kişi

Dkd

Düzene girmesi için beslenmesine kefir ya da yoğurt ekleyebilirsiniz

huqi

Kabızdır muhtemelen.

betulbakioglu

görsel olsa aslinda parca parcaysa kabiz olabilir

TekirKediMia

Kabız olduysa yoğurt verebilirsiniz. Benim kedime çok iyi geliyor ve severek yiyor. Daha önceden hiç vermediyseniz bir çay kaşığı kadar verip gözlemleyin.

Firuzecik

Tahıl oranı yüksek mamalar benim scottish dişi kedimi de kabız yapıyor. Özellikle proplan. Advance denemedim. Yani mama kaynaklı olabilir.

yumak_bey

gözlemleyeceğim sert ise yoğurt falan denerim veterinere danışıp sağ olun ❤️