3 Mamayı Karıştırmak

Yesilyesil9

Her mamanın eksiği var
Bir de bir kaliteli bir orta karıştırmak istiyorum
N&D , Felicia, myctic
3ünü karıştırsam nasıl olur?
Bunu yapan var mı bana gayet sağlıklı ve mantıklı geldi ama yavaş yavaş alıştırdıktan sonra

12 CEVAP

Dkd

İki mamayı karıştıran duydum ama 3 bence çok fazla olur. Sindirimlerini çok zorlar diye düşünüyorum.

Gimlihanim

İki mama bile bazı kedilere ağır gelebiliyor. Bence 3 mama çok fazla.

Anonymus683514

Bir mamanın ne eksiği olduğunu biliyorsanız doğru oranda onu dışarıdan destekleyin 3 mama karıştırmak ne ekonomik ne mantıklı geldi bana. 3 farklı mama uzun süre duracaklar tazelik açısından da pek iyi bir fikir değil

AhsenAise

Sindirim sorunu yaşar kediniz ,kediler etçil hayvanlardır,kuru mamaya ek olarak tavuk ,balık ,bolca taurin ihtiva eden tavuk ciğeri ,yumurta ,yoğurt kefir gibi sulu , sağlıklı,sindirim sistemine dost gıdalar verirseniz sıhhatli bir kediniz olur ,kuru mama zaten zehir bir de üç farklı mamayi mix yapmak olmaz

NorthNight

Bazı durumlarda 2 mama karıştırılabilir ama 3 çok fazla, sindirim sorunlarına yol açabilir. Onun yerine rotasyonla kullansanız daha iyi olabilir. Orta segmenti kullanırkende bol bol yaş mamayla desteklersiniz. Hemde kediniz bir şeye reaksiyon gösterirse tespit etmeniz kolay olur.

ozanesk

Farklı mamalar yemesini istiyorsanız haftada birkaç kez farklı öğünlerde farklı mamalar verseniz kedilerin sindirim sistemi açısından daha sağlıklı olur.

Kuzucansu44

Yeni mama aldım diğer maması da 2 mamanın karışımıydı yeni mamayı da koyunca 3 mama oldu.Ben veriyorum şuanlık 3 mamayı karışık bir sıkıntı yaşamadık

simbakedi

3 mama biraz gereksiz bence. ayrica mama karistirmak da gereksiz diye dusunuyorum. elinizdeki bitince farkli mamaya gecmek daha mantikli geliyor. ayrica nd’deki bir eksigi tamamlayacak mamalar degil felicia ve mystic. daha ayni segmentte mamalar secmelisiniz

oykuyildiz

Ben 2 mama veriyorum hatta ahuşa 3 verdim geçen ama kısa bir süreydi

Kuzucansu44

Nd-Felicia-Exclusion karışık veriyorum şuan. Exclusion yeni aldım diğerleri de önceden vardı karıştırdım. Birkaç hafta oldu böyle vermeye başlayalı bir sıkıntı yaşamadık ama gözle görülür bir fayda da göremedim

izmirle

Geçiş dönemleri haricinde farklı mamalar vermekten kaçınmanız gerekir. Kedilerin sindirim sistemleri hassastır. Bunun yerine rotasyonlu olarak mamaları kullanabilirsiniz.

Yesilyesil9

@Kuzucansu44 hangi mamaları kullanıyorsunuz acaba? Kediniz ayırmadan karışık mı yiyor ? Ne zamandır yapıyorsunuz faydası oldu mu sizce ya da bir yan etki ?