Kedi Gardrobun Üstünden Atlarsa

meov

6 aylık kedimiz eve alıştıkça kendi sınırlarını aşıyor.
bugün gardrobun üstünde yere atladığını (uçtuğunu!) gördüm.
patisine bir şey olmamış gibi yürüyor. acaba o kadar yükseklik onun için normal mi?
ben gardrobun üstünü doldurayım mı, ne bileyim karton kutularla engel falan mı yapsam?

5 CEVAP

Pikapru

Bizimki de böyle. Pencereye, kapıya, dolapların üstüne çıkıyor hep. Ama onlar kendileri için riskli bulduğu kısımlardan atlamaz diye düşünüyorum. İncinirse de arkadaşın dediği gibi belli eder kendini

huqi

Normal bence, benim kedimin çıkmadığı yer yok. Genel olarak yüksek yerlerde takılmayı seviyorlar kediler. Patisi incinirse anlaşılır zaten patisini kaldırarak yürür.

NorthNight

Gardrop ortalama 210cm falan oluyor bence bir kedi için çok yüksek değil yani dengesizce düşme yada bir eşyaya takılma olmazsa zarar görmeyecektir. Endişelenmeyin bence

aslihan_e

Siz yine de engel koysanız iyi olur, ben yavru kedimde ön ayak kırılması yaşadım o da yüksekten düşmüştü. Dikkatli atlamazlarsa incinebiliyor da. Gardrop yüksek bir yer, ne kadar kediler biraz uçabilse de. Önlem alsanız daha iyi olur. Her kedinin kemik yapısı bir değil.

meov

teşekkürler cevaplar için.